Facebook Google+ Twitter

LEGO zaprasza na seans filmowy: Powrót do przyszłości

LEGO przypomina kultową scenę z "Powrotu do przyszłości". Szalony doktor Emmett Lathrop Brown i Marty McFly, przeciętny amerykański nastolatek, znów wracają w przeszłość. Oczywiście, wszystko jest w kawałkach!

Kadr z animacji Najsłynniejsze klocki na świecie posłużyły już dla wielu zabawnych prezentacji dzieł sztuki czy całych figurkowych galerii znanych postaci. Tworzono udane kopie co bardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych świata i wizji futurystycznych. LEGO bywały tworzywem artystów, którzy wyrażali przy ich pomocy swoją sztukę, wystarczy przypomnieć obóz koncentracyjny Zbigniewa Libery. Posłużyły też do prezentacji historii biblijnych jak w przypadku popularnej pracy Brendana Powella Smitha. Zaś Macro LEGO Universe proponuje firmowe fotosy i animacje stworzone z popularnych klocków, a wszystko na zasadzie remade. Były już "Gwiezdne wojny", "Spider-Man" i inne tytuły, zaś teraz przyszedł czas na powtórkę z "Powrotu do przyszłości".

Film jest dość udanym i wiernym odtworzeniem kluczowej sekwencji kinowego przeboju Roberta Zemeckisa z 1985 roku. W kulminacyjnej scenie oglądaliśmy eksperyment szalonego doktora Emmetta Lathropa Browna, który postanowił wykorzystać moc piorunów, by zrealizować projekt podróży w czasie. Jest Marty McFly, którego odgrywał w produkcji filmowej Michael J. Fox, jest też wehikuł stworzony przez naukowca, a którym był niesamowity DeLorean DMC-12, zaś wszystko osadzone w nocnej scenerii z wieżą zegarową fikcyjnego amerykańskiego miasteczka Hill Valley w Kalifornii. Z klocków!

Warto przypomnieć, że produkcja Zemeckisa cieszyła się tak wielką popularnością, że LEGO wprowadziło na rynek nawet filmową serię klocków "Powrotu do przyszłości." Pierwsza część trylogii była najbardziej kasowym hitem roku 1985. Budżet 19 milionów dolarów przyniósł twórcom fantastycznej historii 400 milionów dolarów zysku. W połączeniu z potencjałem drzemiącym w LEGO - bezcenne.
źródła: wired.com
Macro LEGO Universe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.