Facebook Google+ Twitter

Lek na całe zło - kredyt

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-15 18:46

Czy młodzi ludzie mają szansę na własne mieszkanie bez kredytu? Często jest jedynym rozwiązaniem. Ostatnią deską ratunku dla tych, którzy chcą mieć własny dom lub mieszkanie.

Wieżowiec w Świnoujściu / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:%C5%9Awinouj%C5%9Bcie_wie%C5%BCowiec.JPGMowa o kredycie hipotecznym. Coraz więcej osób, pomimo mało stabilnej sytuacji gospodarczej decyduje się na jego podjęcie. Najczęściej są to ludzie młodzi, którzy dopiero weszli na arenę dorosłego życia. W zasadzie większość nabywców nieruchomości dokonuje zakupu na kredyt, często spłacając go przez większość życia.

- Gdyby nie kredyt, musielibyśmy wynajmować mieszkanie. Lepiej już te pieniądze przeznaczyć na spłatę kolejnej raty kredytu a mieszkać na swoim. W naszym przypadku to 350 tys. rozłożone na 25 lat - w takiej sytuacji są Andrzej i Milena Gontarzowie, którzy od października są właścicielami 47-metrowego mieszkania w spokojnej dzielnicy Wrocławia.

Aby podjąć kredyt należy zmierzyć się z wieloma przeciwnościami oraz tzw. papierkową robotą. Nie wystarczy tak po prostu wejść do banku. Należy się do tego solidne przygotować, a i tak pewności czy otrzymamy kredyt w 100 proc. mieć nie można. Wszystko zależy od tego jak naszą sytuację oraz predyspozycje oceni bank.

W obecnej sytuacji kryzysu na rynku finansowym, dostać kredyt jest coraz trudniej. Banki bardziej skrupulatnie przyglądają się przyszłemu kredytobiorcy.

- Podjęcie kredytu wiąże się z ryzykiem. Nie możemy dać gwarancji na to, że rynek nie załamie się całkowicie i że warunki w umowie nie ulegną zmianie w obliczu wydarzeń jakie mogą mieć miejsce. W sytuacji kredytów długoterminowych lub kredytów o zmiennym oprocentowaniu można tak powiedzieć. W sytuacji kredytów o oprocentowaniu stałym nie można, ponieważ klient ma stałe oprocentowanie przez cały okres kredytowania. Trzeba pamiętać o tym, że zobowiązania wobec banku często podejmujemy na wiele lat. Tak naprawdę to sam klient musi zdecydować czy to ryzyko podejmuje - to zdanie specjalisty ds. bankowości pana Wojciecha Maciągi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się z przedmówcą Zeitgeist odkrywa prawdę

Komentarz został ukrytyrozwiń

najlepszym filmem o kredytach i generalnie o bankach jest film zeitgeist addendum :). Cała prawda eh ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.