Facebook Google+ Twitter

Lekarka oskarżona o poparzenie pięciu osób niewinna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-19 22:42

Białostocki sąd uznał za niewinną lekarkę oskarżoną w głośnej sprawie poparzenia pięciu pacjentek w Białostockim Centrum Onkologii. Prokurator żądał dla niej kary grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Lekarka oskarżona była o nieumyślne narażenie zdrowia i życia pacjentek. Od początku nie przyznawała się do winy i chciała uniewinnienia. Proces dotyczył wydarzeń sprzed siedmiu lat. Wówczas wysłużony aparat do naświetlań "Neptun" zepsuł się po zaniku zasilania i podał dawkę promieniowania wielokrotnie wyższą od zalecanej. Pięć pacjentek doznało obrażeń.

Zdaniem prokuratury lekarka powinna wcześniej przerwać zabiegi, gdyż było mnóstwo sygnałów, że coś jest nie w porządku. Po pierwsze pacjentki skarżyły się na dolegliwości po napromienianiu, po drugie powszechnie wiadomo było, że sprzęt jest awaryjny. Powołani w tej sprawie biegli stwierdzili jednak, że taki wypadek wydarzył się tylko raz na całym świecie - właśnie w Białymstoku. Dlatego ich zdaniem lekarka nie mogła przewidzieć tego, co się stało.

Początkowo w sprawie tej oskarżony był jeszcze technik odpowiedzialny za sprzęt, ale został on już prawomocnie uniewinniony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.