Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

557 miejsce

"Lekarz, natychmiast potrzebny!". Jak wyglądało zabezpieczenie medyczne na Euro 2012? [Wywiad]

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-07-30 13:43

Mija właśnie miesiąc od zakończenia Euro 2012. Organizacji tego wydarzenia towarzyszyło wiele obaw i związanych z nimi emocji. Czy poradziliśmy sobie z przygotowaniem tak dużej i prestiżowej imprezy? Najwyższy czas odpowiedzieć na to pytanie.

O podsumowanie zabezpieczenia medycznego imprezy, poprosiliśmy Rafała Cudnika, lekarza specjalistę chorób wewnętrznych, kierownika medycznego Regionu Pomorskiego, koordynatora zabezpieczenia medycznego Falck podczas Euro 2012. Związanego z ratownictwem medycznym Falck od 2008 roku.

Rafale, kiedy dowiedziałeś się, że będziecie zabezpieczać Strefę Kibica w Gdańsku...
Pierwsza myśl o tym, że zabezpieczenie dużej imprezy związanej z Mistrzostwami Europy jest możliwe, pojawiła się w mojej głowie z chwilą ogłoszenia przetargu. Wówczas zdałem sobie sprawę, że to marzenie może się spełnić! Wspólnie z kolegami z naszego regionu przygotowywaliśmy dokumentację przetargową, wysłaliśmy zapotrzebowanie na sprzęt, stworzyliśmy listę lekarzy i ratowników medycznych i z niecierpliwością czekaliśmy na wynik konkursu.

I kiedy przyszła wiadomość o wygranej...
Yeah! Udało się! Cieszyłem się niesamowicie. Cieszyłem się, bo kto, jak nie my najlepiej wykona zabezpieczenie.

Ogrom pracy nie przestraszył Cię?
Pracy był rzeczywiście ogrom. Tym bardziej, że początkowo organizowaliśmy wszystko we dwójkę. Ja i Darek Naczk, któremu należą się szczególne wyrazy uznania.

Byliście w stanie przygotować wszystko tylko we dwójkę?
Wszystko mieliśmy przemyślane i przegadane wcześniej. Udało nam się dzięki pomocy dwóch naszych ratowników: Kamila Lewandowskiego, odpowiedzialnego za patrole piesze i Mateusza Leśniewskiego, koordynatora ds. ambulansów. Poradzili sobie doskonale, ich wybór to był strzał w dziesiątkę! Bardzo pomogła nam też logistyka z Warszawy. Wszystko dostawaliśmy na czas, przygotowane zgodnie z naszym zamówieniem. Pełny profesjonalizm. W odwodzie poza miejscowymi ekipami, mieliśmy jeszcze naszych chłopaków i dziewczyny z RTM Sławno/Darłowo, którzy zresztą wsparli nas podczas zwiększonej obstawy Strefy w dzień ćwierćfinału w Gdańsku.

Jest pierwszy dzień Euro 2012. Jedziecie na miejsce zabezpieczenia i...
Ludzie robią nam zdjęcia i kręcą filmy telefonami komórkowymi. Kolumna identycznych, nowych, błyszczących ambulansów robi duże wrażenie.
(Michał K)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.