Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14888 miejsce

Lekarz nie zrobił obdukcji zgwałconej kobiecie, bo miała brudne nogi

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-07-24 09:42

Młoda łodzianka została brutalnie zgwałcona. W szpitalu ginekologiczno-położniczym nie wykonano jej obdukcji i nie zrobiono testów na AIDS. Policja też się nie popisała.

 / Fot. Polska The TimesChoć dziewczyna podała numer telefonu, z którego dzwonił do niej gwałciciel, funkcjonariusze przez dwa dni nie byli w stanie go namierzyć i aresztować. Sprawa trafiła już do prokuratury, a postępowaniu łódzkich policjantów zamierzają przyjrzeć się posłowie z Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji.

19-letnia Joanna szukała pracy. Chciała być kosmetyczką. Na jej ogłoszenie odpowiedział mężczyzna w średnim wieku. Przedstawił się jako właściciel salonu piękności. Zaproponował spotkanie w sprawie omówienia warunków zatrudnienia.

Joasia była wniebowzięta. Bezskutecznie próbowała się zatrudnić od dwóch miesięcy. We wtorek o godzinie 19 czekała w pobliżu Dworca Fabrycznego. Chwilę później zaparkował duży samochód z przyciemnionymi szybami. Kierowca w ciemnych okularach zapytał: "Pani Joanna?" Po czym wyskoczył z samochodu i siłą wciągnął dziewczynę do auta. Łodzianka: Policja dostała ode mnie numer gwałciciela, ale od dwóch dni nie umie go zatrzymać

- Broniłam się, wzywałam pomocy, ale nikt nie zareagował. On wywiózł mnie do lasu pod Łodzią i brutalnie zgwałcił - mówi, szlochając, dziewczyna. Drobna, niska szatynka ma ogromną bliznę na szyi. To od duszenia przez oprawcę. Nie jest w stanie panować nad emocjami. Boi się, że gwałciciel ją dopadnie, bo przecież zna jej numer telefonu. Chłopak Joasi - Tomek - ostatkiem sił hamuje wzburzenie. Stara się podtrzymywać ukochaną na duchu, ale też zaczyna tracić nerwy.

Tuż po tym, jak oprawca zostawił ją na peryferiach miasta, dziewczyna zgłosiła się do I Komisariatu Policji w Łodzi. Została przesłuchana, podała też numer telefonu, z którego dzwonił do niej gwałciciel. Skierowano ją na badania do szpitala im. Rydygiera w Łodzi. Tam koszmar rozpoczął się na nowo. - Lekarz popatrzył na mnie i zapytał... czy nie mam w domu łazienki. Pytał, dlaczego mam takie brudne nogi - płacze dziewczyna. - Po krótkim badaniu wyszliśmy. Lekarz nie zrobił mi obdukcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Za to mamy w szpitalach najwięcej kapelanów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.07.2009 20:52

Błąd popełniony przez 19 letnia Joannę stał się faktem i bardzo przykrym doświadczeniem życiowym, które na długo pozostawi ślad po sobie w jej psychice. W kwestii ustalenia właściciela telefonu procedury w naszym kraju są bardzo zawiłe. Nakaz prokuratorski na udostępnienie przez operatora sieci danych nt. abonenta. Jeżeli po dokonanym gwałcie zniszczył zestaw startowy z numerem telefonu z jakiego dzwonił zaczynają się schody.. Należy pokonać dalszy etap z procedurami nakazowymi i jeżeli klient zmienił numer startowy telefonu to operator sieci nadal ma możliwość namierzenia klienta, ale to już inne metody... I warunek, że nie wyrzucił-zniszczył telefonu z którego umawiał się na spotkanie w sprawie pracy. Niemniej procedury są czasochłonne i jeżeli doniesienie było zgłoszone na policję to tylko kwestia czasu, ale w przypadku zaniechania lub opieszałości w wykonywaniu postępowanie przez policję. Należy zgłosić w miejscowej prokuraturze taki stan rzeczy. Służba zdrowia hmmm Naprawdę trzeba mieć zdrowie, żeby chorować w tym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skandal! Imię i nazwisko lekarza oraz policjantów, którzy zajmowali się sprawą powinna poznać cała Polska. Zgodnie z prawami obywatelskimi (www.bip.gov.pl) mamy prawo poznać nazwisko urzędnika/policjanta/lekarza, który odmówił nam pomocy, odmówił udzielenia informacji lub potraktował niewłaściwie - na takiego urzędnika/lekarza/policjanta pisze się skargę i jeśli to nie pomoże - można podać jego nazwisko/nazwę szpitala mediom. Ja wiem, że nie zawsze się chce, nie zawsze "gra warta świeczki", ale jak nie będziemy korzystać z obywatelskiego prawa to dalej policja, lekarze, urzędy będą mogły pomiatać nami - obywatelami, którzy otrzymują tych policjantów, lekarzy, urzędników ze swoich podatków. Ja też nie ufam publicznej służbie zdrowia - korzystam z prywatnej - więc po co to "urąbanie pensji"? To pytanie do przeciwników prywatyzacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no tak cała Polska rzeczywistość, za obdukcję często trzeba płacić samemu, służba zdrowia ma gdzieś ofiary pobicia (link gwałtu i tego typu spraw, Gosiu rzeczywiście zwracasz uwagę na ważny aspekt, jednak trzbea wziąć pod uwagę, że dziewczyna długo szukałą pracy i była zadowolona, że wreszcie ktoś się z nią skontaktował, teraz pewnie pluje sobie w twarz za własną nieodpowiedzialność, ale kto bierze swoją drugą połowę na rozmowę w sprawie pracy?? teraz można tylko gdybać i mówić co zrobiła dziewczyna źle - faktem jednak jest, że stała jej się krzywda i gdyby nie ten psychopata, wszystko byłoby w porządku, ukłony (sarkazm) w stronę policji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O godzinie 19. można omawiać warunki pracy. Narzeczony nie powinien towarzyszyć dziewczynie. Ale że w okolicy dworca - to już rzeczywiście brak pomyślunku. Czy to tam miał być otwarty gabinet? Nie mniej artykuł skupia się na tym, gdzie lekarze z NFZ mają zgwałcone dziewczyny - w głębokim poważaniu. Oczywiście mają tam także inne osoby, m.in. chore na raka lub mające problemy skórne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Omawianie warunków pracy miało odbyc się o godzinie 19 (!) w okolicy dworca (!), a troskliwy narzeczony nie towarzyszył dziewczynie na spotkanie z "pracowdawcą" ?
Bardzo mi dziewczyny żal, nie tylko z powodu gwałtu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

coraz bardziej dojrzewa we mnie myśl, żeby oskarżyć NFZ o wyłudzenie. Co miesiąc płacę niemałe pieniądze na ochronę zdrowia, a jak dochodzi co do czego, to nikt nie chce pomóc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I za taką jakość usług medycznych miesiąc w miesiąc urąbują nam pensję a gdy przychodzi co do czego i tak trzeba iść prywatnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ot, nfz w Łodzi - i wszystko jasne :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.