Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

153 miejsce

Lekarz oszukał ciężko chorą rodzinę na 333 tys. złotych. Odpowie przed sądem?

W środę 29 lutego poznamy wyrok Sądu Okręgowego w Łomży w sprawie państwa Mańczaków. Wytoczyli oni proces lekarzowi, który w konkursie telewizyjnym wykorzystał wizerunek ich chorych dzieci.

Oglądając z pozoru niewinny telewizyjny teleturniej, nikt nie mógł przypuszczać, że jego finał będzie rozgrywać się w Sądzie. Rodzinę państwa Mańczaków można było poznać w teleturnieju "Milion od zaraz”, prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych.
Do udziału w teleturnieju namówił ich znany łomżyński lekarz, który wcześniej zgłosił się do programu i został losowo wybrany jako uczestnik. Sam nie miałby szans na wygraną. Uznał, że wygra, gdy wywoła wzruszenie, współczucie u widzów, kiedy wystąpi razem z rodziną borykająca się z problemami zarówno finansowymi, jak i zdrowotnymi dzieci.

Lekarz zwrócił się do proboszcza miejscowej parafii, aby wskazał rodzinę, która zgodzi się na uczestnictwo w teleturnieju. Proboszcz wybrał rodzinę Mańczaków, gdzie dzieci cierpią na rzadką przypadłość - ich ciała to wielka niegojąca się rana.

Konkurs polegał na tym, że rodzina, która zebrałaby największą liczbę głosów od widzów poprzez SMS, wygrać mogłaby nawet milion złotych. W programie, który był nadawany "na żywo" brało udział 5 rodzin wylosowanych z całej Polski, a wynik losowania miał być na zakończenie programu.

Lekarz i rodzina Mańczaków jako jedna drużyna otrzymała najwięcej głosów. Według regulaminu konkursu kwota pieniężna została przekazana na konto zgłaszającego, tj. lekarza. Nagrodę (po policzeniu SMS-ów) wyliczono na 333 tys. zł i otrzymał je lekarz, który publicznie na wizji zobowiązał się do jej przekazania na konto Mańczaków. Nie otrzymał miliona złotych, gdyż według regulaminu, jako zwycięzca musiał otrzymać co najmniej 74,20 proc. wszystkich oddanych głosów, a tego nie udało mu się osiągnąć. Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał 333 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Konarzyce
  • Konarzyce
  • 21.09.2012 20:42

@Karol Kossakowski
Napisz ile ma dać ta rodzina na kościół oczywiście jako darowizna.Napisz również kto ta rodzinę podburza i pragnie tak bardzo ich "dobra "napisz również co i w jakiej ilości przekazał ten proboszcz z tamtej parafii tej rodzinie .Tylko pisz prawdę i konkrety..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj Sąd Apelacyjny uprawomocnił wyrok Sądu Okręgowego w Łomży. Oddalając pozew lekarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lekarz odwołał się od wyroku i sprawa zostanie rozpatrzona w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.03.2012 19:25

@Piotr Wierzbicki,

a co ma piernik do wiatraka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj ogłoszoną wyrok i nakazaną lekarzowi przelać na konto państwa Mańczaków 100 tyś. zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala ma kota
  • ala ma kota
  • 26.02.2012 11:30

Niestety nie potrafię w żaden sposób wyjaśnić skąd się bierze taka pazernosć na kasę wśród wielu lekarzy. Nie ma z nimi w ogóle żadnej dyskusji. Awersażowi od razu zarzucają, że jest komunistą i chce żeby lekarze pracowali za darmo.... A z każdym zawodem porównują się, że powinni zarabiać lepiej. Jeśli w prywatnym gabinecie kasują kupę forsy to uzasadniają to wolnym rynkiem, jeśli natomiast w wyniku tego wolnego rynku mechanik samochodowy zarabia więcej od nich to są oburzeni i zarzucają systemowi, który na to pozwala powrót do PRLu... Krótko mówiąc chodzi im tylko o własny finansowy interes, na który są gotowi siedzieć w pracy po 300h miesięcznie, żeby "godnie zarobić"... Tylko, że siedząc tyle godzin w pracy(celowo nie używam słowa "pracując") zarabiają po kilkanaście tyś miesięcznie na rękę. To chyba znacznie więcej niż godnie..? Normalny człowiek wolałby być w pracy te 180h i wziąć za ty 7tyś, i uważałby to za bardzo wysokie zarobki... Może trzeba weryfikować w inny sposób niż egzamin z biologii, chemii i fizyki kandyatów na studia medyczne, a może trzeba zrobić jedną drogę kształcenia dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników, a dopiero po studiach rozgraniczać kto będzie kim..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby tak wykonać głosowanie wśród użytkowników "W24", jako temat: "Pięć najbardziej pazernych zawodów w Polsce" ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.