Facebook Google+ Twitter

Lekarz winny śmierci Michaela Jacksona?

Proces w sprawie śmierci Michaela Jacksona wciąż trwa. Podczas rozprawy, która odbyła się 19 października, ekspert anestezjologii oskarżył dr Murraya o spowodowanie śmierci piosenkarza.

Kto jest winny śmierci Michaela Jacksona? / Fot. Taty2007 (CC-BY 3.0)Dowody w sprawie śmierci króla popu zostały przedstawione przez eksperta-anastezjologa doktora Stevena Shafera z Uniwersytetu Colombia. Shafer zarzucił byłemu lekarzowi Jacksona zaniedbanie swoich obowiązków. Dr Murray w dzień śmierci piosenkarza nie zareagował w porę i nie wezwał na czas pogotowia. Ponadto pacjent wymagał odpowiedniego sprzętu medycznego i specjalnej obserwacji, która nie została mu zapewniona.

Dr Steven Shafer jest ostatnim świadkiem prokuratury w procesie o ustalenie winy za śmierć Michaela Jacksona w 2009 roku. Zeznawał on na posiedzeniu sądu, które odbyło się w środę 19 października 2011. Udowodnił między innymi, że piosenkarz nie mógł sam wstrzyknąć sobie środka znieczulającego, czym zaprzeczył domniemaniu, jakoby przedawkowanie propofolu było winą pacjenta.

Ponadto anestezjolog zarzucił lekarzowi Jacksona zaniedbania polegające na nieprowadzeniu dziennika stanu chorego w dniu śmierci artysty. Nie prowadził on też dokumentacji wideo, która informowałaby o stanie zdrowia rodzinę pacjenta. Nie istnieje też formularz, który powinien podpisać Jackson, godząc się na podanie mu leku i będąc świadomym jego skutków. Co najważniejsze jednak, tak silny środek usypiający nie powinien być lekarstwem na bezsenność.

Mimo zarzutów, dr Murray nie przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci piosenkarza. Wprawdzie nie ukrywał, że podawał swojemu pacjentowi propofol jako środek nasenny, ale jego dawka, którą zalecił 25 czerwca 2009, według niego nie powinna doprowadzić do śmierci 50-letniego mężczyzny. Opóźnienie wezwania pogotowia tłumaczy tym, że był zajęty udzielaniem pierwszej pomocy choremu.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.