Facebook Google+ Twitter

Lekarze będą dmuchali w alkotest

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-06-22 08:23

Po dyscyplinarnym zwolnieniu z pabianickiego szpitala dwóch chirurgów, którzy operowali pod wpływem alkoholu, dyrekcja kupuje alkotesty i planuje wyrywkowe kontrole trzeźwości lekarzy.

Wojciech Matusewicz, wicedyrektor szpitala w Pabianicach.- By wykluczyć w przyszłości możliwość spożywania alkoholu przez dyżurujących lekarzy, chcemy zaopatrzyć się w alkotesty. Oczywiście nie będziemy kazali dmuchać codziennie wszystkim pracownikom - zastrzega Wojciech Matusewicz, zastępca dyrektora pabianickiego szpitala.
- Jednak od czasu do czasu będą wyrywkowe kontrole trzeźwości.

Pacjentka po zabiegu zmarła

Po zwolnieniach lekarzy, którzy raczyli się w pracy koniakiem, brakuje w szpitalu chirurgów. Obecnie na chirurgii pracuje tylko 6 z 9 lekarzy. Codziennie przeprowadzają około 20 operacji i kilka zabiegów. Na pomoc mogą liczyć dopiero w lipcu. Wydłuża się więc czas oczekiwania pacjentów na zabiegi.
Zwolnionym lekarzom Wojciechowi Z. i Wiesławowi Z., którzy operowali pod wpływem alkoholu, prokuratura zarzuciła narażenie pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Grozi im od 3 do 5 lat więzienia. Możliwa jest jednak zmiana jego kwalifikacji, bo pacjentka po zabiegu zmarła.

- Czekamy na oficjalne wyniki autopsji, która odbyła się w piątek - mówi Ewa Wiśniewska z Prokuratury Rejonowej w Pabianicach. - Zmienimy kwalifikację jeśli okaże się, że zachodzi bezpośredni związek pomiędzy stanem trzeźwości lekarzy a śmiercią kobiety.
Wstępne ustalenia wskazują jednak, że stan pacjentki był bardzo ciężki i nie można było jej uratować. (g)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.