Facebook Google+ Twitter

Lekarze chcą podwyżek

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2011-06-06 08:59

Zapowiada się kolejna wojna lekarzy o podwyżki: Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy chce zmusić Ministerstwo Zdrowia i dyrektorów szpitali do podniesienia płac, jeśli dana placówka będzie przekształcana w spółkę.

Stanie się to możliwe po 1 lipca, bo wtedy w życie wejdzie ustawa o działalności leczniczej, która pozwoli na komercjalizację szpitali. OZZL namawia, by właśnie wtedy lekarze grupowo zwalniali się z pracy i żądali wyższych pensji.

W ten sposób w Polsce może być tak, jak w ubiegłym roku stało się w Czechach, gdzie zwolniło się jednocześnie prawie 4 tysiące lekarzy. Tajną bronią polskich
lekarzy w walce o podwyżki ma być specjalny fundusz bezpieczeństwa, stworzony przez OZZL. Wynosi on milion złotych. Dzięki niemu zbuntowani lekarze podczas negocjacji będą mieli z czego żyć.

- By uniknąć chaosu i walki, proponujemy Ministerstwu Zdrowia negocjacje nad ponadzakładowym zbiorowym układem pracy i przyjęcie minimalnej płacy dla lekarza - 5 tysięcy złotych brutto - mówi dr Tomasz Underman, wiceprzewodniczący OZZL. - To jest po prostu nieprzyzwoite! - oburza się, prosząc o anonimowość, dyrektor dużego szpitala w regionie. - Polski nie stać na spełnienie żądań lekarzy. Lekarze zarabiają u mnie po 16 tys. zł, a wiadomo, że nie pracują w jednym miejscu - dodaje.

Agata Pustułka

Czytaj więcej: Dziennik Zachodni


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

J.M>
  • J.M>
  • 07.06.2011 00:28

Trochę więcej rozwagi p. Barbaro ! Co jest w Niemczech, Skandynawii - to jest tam ! Nie zdaje pani sobie sprawy jak wygląda praca lekarza w Niemczech. Tam praktycznie nie znajdzie pani jak tutaj, u nas, przepastnych biur-gabinetów lekarzy ordynatorów, konsultantów itp. Tam nie szuka pani lekarza - on panią znajdzie. Tak, pracują w kilku miejscach - ale jest to tak dograne, że jedno nie koliduje z innym a czas uwzględnia iż doba trwa 24 godz. i w tym jest obligatoryjny czas wypoczynku. A w "łapę"dać nie radzę, bo przykrość murowana. A o Szwajacari to nawet nie wspominam. I proszę mi wierzyć, nasz największy lekarz-hiena tam pokornieje natychmiast i to nie z powodu, bądź co bądź, lepszych zarobków. Proszę sprawdzić. Namawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 06.06.2011 16:34

A wiecie dlaczego chcą podwyżek >>? aaaa! bo skończy się 4 h praca w szpitalu [ pełny etat 7,5 godz dziennie] i w końcu będą pracować jak pozostały personel - kodeks pracy obowiązuje wszystkich. Czy 15-20 tysięcy z dyżurami to mało ? Oceńcie sami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I powinni je dostać. Jak najprędzej.
W Niemczech brakuje 10 tys lekarzy, bo ci wyjechali do Skandynawii i Szwajcarii, dlatego usilnie agitują polskich lekarzy dla siebie.
Chyba że, koleją rzeczy, Polacy będę ściągać lekarzy ze wschodu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.