Facebook Google+ Twitter

Lekarze chcą podwyżek

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2011-06-06 08:59

Zapowiada się kolejna wojna lekarzy o podwyżki: Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy chce zmusić Ministerstwo Zdrowia i dyrektorów szpitali do podniesienia płac, jeśli dana placówka będzie przekształcana w spółkę.

Stanie się to możliwe po 1 lipca, bo wtedy w życie wejdzie ustawa o działalności leczniczej, która pozwoli na komercjalizację szpitali. OZZL namawia, by właśnie wtedy lekarze grupowo zwalniali się z pracy i żądali wyższych pensji.

W ten sposób w Polsce może być tak, jak w ubiegłym roku stało się w Czechach, gdzie zwolniło się jednocześnie prawie 4 tysiące lekarzy. Tajną bronią polskich
lekarzy w walce o podwyżki ma być specjalny fundusz bezpieczeństwa, stworzony przez OZZL. Wynosi on milion złotych. Dzięki niemu zbuntowani lekarze podczas negocjacji będą mieli z czego żyć.

- By uniknąć chaosu i walki, proponujemy Ministerstwu Zdrowia negocjacje nad ponadzakładowym zbiorowym układem pracy i przyjęcie minimalnej płacy dla lekarza - 5 tysięcy złotych brutto - mówi dr Tomasz Underman, wiceprzewodniczący OZZL. - To jest po prostu nieprzyzwoite! - oburza się, prosząc o anonimowość, dyrektor dużego szpitala w regionie. - Polski nie stać na spełnienie żądań lekarzy. Lekarze zarabiają u mnie po 16 tys. zł, a wiadomo, że nie pracują w jednym miejscu - dodaje.

Agata Pustułka

Czytaj więcej: Dziennik Zachodni


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

J.M>
  • J.M>
  • 07.06.2011 00:28

Trochę więcej rozwagi p. Barbaro ! Co jest w Niemczech, Skandynawii - to jest tam ! Nie zdaje pani sobie sprawy jak wygląda praca lekarza w Niemczech. Tam praktycznie nie znajdzie pani jak tutaj, u nas, przepastnych biur-gabinetów lekarzy ordynatorów, konsultantów itp. Tam nie szuka pani lekarza - on panią znajdzie. Tak, pracują w kilku miejscach - ale jest to tak dograne, że jedno nie koliduje z innym a czas uwzględnia iż doba trwa 24 godz. i w tym jest obligatoryjny czas wypoczynku. A w "łapę"dać nie radzę, bo przykrość murowana. A o Szwajacari to nawet nie wspominam. I proszę mi wierzyć, nasz największy lekarz-hiena tam pokornieje natychmiast i to nie z powodu, bądź co bądź, lepszych zarobków. Proszę sprawdzić. Namawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 06.06.2011 16:34

A wiecie dlaczego chcą podwyżek >>? aaaa! bo skończy się 4 h praca w szpitalu [ pełny etat 7,5 godz dziennie] i w końcu będą pracować jak pozostały personel - kodeks pracy obowiązuje wszystkich. Czy 15-20 tysięcy z dyżurami to mało ? Oceńcie sami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I powinni je dostać. Jak najprędzej.
W Niemczech brakuje 10 tys lekarzy, bo ci wyjechali do Skandynawii i Szwajcarii, dlatego usilnie agitują polskich lekarzy dla siebie.
Chyba że, koleją rzeczy, Polacy będę ściągać lekarzy ze wschodu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.