Facebook Google+ Twitter

Lekarze i artyści na rzecz chorych dzieci

18 stycznia w hotelu Hilton odbył się XXX Charytatywny Bal Lekarzy zorganizowany przez Fundację „Edulandia” i Polskie Towarzystwo Lekarskie.

Poza lekarzami wszelkich specjalizacji z całej Polski, wydarzenie zgromadziło również znanych artystów i gwiazdy. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w aukcji, z której całkowity dochód przeznaczony będzie na zakup komputerów i tabletów dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

W aukcji, poprowadzonej przez dziennikarkę Joannę Racewicz, licytowano m. in. zegarek, który Magda Różczka nosiła w jednym z seriali, batutę Adama Sztaby, lekcje tańca z Marcinem Hakielem oraz weekend w Pałacu w Palcutowie pod opieką Karoliny Wajdy. Goście bawili się do rana, przy występach takich artystów jak: Natalia Kukulska, Alicja Węgorzewska, Adam Sztaba i Łukasz Sztaba. Imprezę poprowadził Rafał Bryndal, który, jak sam przyznał, trzykrotnie próbował dostać się na medycynę.

Bal po raz kolejny stał się okazją do integracji środowiska lekarskiego na rzecz potrzebujących dzieci. Wyjątkowy charakter wydarzenia zachęcił do udziału w nim wiele gwiazd, wśród których znaleźli się m.in.: Marcin Hakiel, Magda Różczka, Ada Fijał oraz Dariusz Wasilewski.

 / Fot. Procontent

„Charytatywny Bal Lekarzy po raz kolejny pokazał, jak wiele jest osób, które są gotowe dobroczynnie wesprzeć potrzebujących. W imieniu Fundacji „Edulandia" oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego serdecznie dziękuję wszystkim obecnym oraz markom Superpharm i Kropla Beskidu, dzięki którym większa liczba dzieci z oddziałów onkologicznych otrzyma komputery i tablety” – powiedziała Patrycja Woy-Wojciechowska, jedna z założycielek Fundacji „Edulandia”.

Jubileuszowy bal i aukcja to kolejna inicjatywa Fundacji „Edulandia”, której misją jest pomoc dzieciom i młodzieży w zdobywaniu i rozwijaniu wiedzy, promowanie aktywności edukacyjnej oraz idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży. Fundacja rozwija liczne programy edukacyjne i organizuje warsztaty edukacyjne z udziałem rodziców i pedagogów, integrując rodziny oraz środowisko dzieci i młodzieży.

 / Fot. Procontent

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.