Facebook Google+ Twitter

Lekarze i pielęgniarki z Częstochowy będą strajkować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 10:36

Lekarze i pielęgniarki z dwóch częstochowskich szpitali w południe na godzinę odejdą od łóżek pacjentów. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko planom połączenia placówek na tamtejszej Parkitce i Tysiącleciu.

Organ założycielski szpitali, czyli władze województwa przekonują, że fuzja szpitali przyniesie same korzyści. Przewodnicząca komitetu strajkowego Grażyna Cebula - Kubat ma inne zdanie na ten temat. Wyjaśnia, że ze związkami zawodowymi nie podpisano gwarancji zatrudnienia. Związkowcy obawiają się więc zwolnień. Jej zdaniem, w wyniku połączenia szpitali zatrudnienie może stracić nawet 250 osób. Grażyna Cebula - Kubat uważa też, że połączenie szpitali pogorszy sytuację pacjentów w Częstochowie.

Wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Parkitce Krystyna Marchewka zapewnia, że dzisiejszy strajk nie jest wymierzony w pacjentów. Jej zdaniem, w czasie akcji protestacyjnej ich zdrowie nie będzie zagrożone. Na oddziałach będą w tym czasie ordynatorzy i oddziałowe.

W październiku ubiegłego roku Sejmik Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie połączenia szpitali na Parkitce i Tysiącleciu. Fuzja placówek miała formalnie rozpocząć się jutro, ale zdecydowano o przesunięciu terminu łączenia placówek o kilka miesięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.