Facebook Google+ Twitter

Lekarze strajkują, bo chcą podwyżek i nie chcą kontraktów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 09:31

W Szpitalu Zakaźnym w Toruniu trwa kilkugodzinny strajk lekarzy. Protestujący chcą co najmniej 1000 złotych podwyżki. Dyrektor proponuje 10 procent, czyli 300 złotych. Lekarze odrzucili także propozycje przejścia na kontrakty.

Dyrektor Elżbieta Strawińska twierdzi, że szpitala nie stać na podwyższenie płac, bo grozi to utratą płynności finansowej.

- Takie stanowisko nie przekonuje lekarzy, którzy dziś będą strajkować do 14.35 - powiedziała Dorota Kasztelowicz, szefowa związku zawodowego lekarzy w Szpitalu Zakaźnym w Toruniu. Poinformowała ona, że lekarze nie będą dziś przyjmować pacjentów, z wyjątkiem nagłych sytuacji, w których zachodzi zagrożenie życia.

W szpitalu pracuje 20 lekarzy. Mniej niż połowa to medycy kontraktowi, którzy podczas strajku zajmą się pacjentami. Dyrektor Elżbieta Strawińska powiedziała, że jest otwarta na rozmowy i wierzy w ostateczne porozumienie z lekarzami.

Także medycy nadal liczą na przełom w negocjacjach z dyrekcją. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, na 23 marca zapowiadają strajk bezterminowy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.