Facebook Google+ Twitter

Lekarze winni śmierci Jerzego Ziobry? Tak twierdzi rodzina zmarłego

Rodzina Zbigniewa Ziobry opublikowała w internecie dokumenty świadczące o błędach lekarskich prowadzących do śmierci Jerzego Ziobry. Sprawa niebawem może ulec przedawnieniu do czego rodzina zmarłego nie chce dopuścić.

Ten utwór został udostępniony jako własność publiczna przez jego autora, tsca. Dotyczy to całego świata. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Hospital_room_ubt.jpeg&filetimestamp=20050426133955 / Fot. Tomasz SienickiNa stronie internetowej www.jerzyziobro.pl rodzina zmarłego opublikowała informacje o dziesięciu błędach w sztuce lekarskiej, jakie jej zdaniem lekarze popełnili w trakcie leczenia. Ponadto znaleźć tam można osiem ekspertyz lekarzy kardiologów z całego świata, które potwierdzają tezę o błędzie lekarskim.

Sprawa trafiła do prokuratury. Jednak w 2008 roku została umorzona. Powodem umorzenia była opinia łódzkich ekspertów, z której wynikało że leczenie przebiegło bez zarzutów, zgodnie z panującymi standardami. Jednak 5 miesięcy później krakowski sąd wznowił postępowanie, a łódzką ekspertyzę określił mianem: nierzetelnej, niejasnej i budzącej wątpliwości.

W czasie trwania śledztwa udało nam się zgromadzić opinie z ośmiu renomowanych ośrodków ze świata, a prokuratorowi tylko jedną i to niekompletną - mówi wdowa

Sprawa do dnia dzisiejszego nie została wyjaśniona. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim postawa polskich biegłych, którzy zdaniem rodziny zmarłego opóźniają wydanie opinii.

Wdowa po zmarłym - Krystyna Kornicka-Ziobro zwróciła się z prośbą o zamówienie opinii za granicą, która wykonana zostanie szybciej, bardziej profesjonalnie i niższym kosztem. Na co
polska prokuratura nie wydała jednak zgody.

Finalny termin oddania opinii przez polskich biegłych to koniec czerwca bieżącego roku. Jest to jednak za późno. Sprawa z dniem 2 lipca ulega przedawnieniu -czytamy w serwisie Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

p
 • p
 • 31.05.2011 00:26

męka mojego ojca przebiegała w podobny sposób... a miał 58 lat (i co tu też zrzuci się winę na wiek??)... no i tyle że rzecz działa się w Wielkopolsce. Prawda jest taka, że klan lekarski będzie się wzajemnie chronił/bronił, a pseudo-lekarze nadal będą na nas eksperymentować zamiast leczyć. A najłatwiej zrzucić winę na system, czy samego pacjenta który i tak nie ma się jak obronić bo przecież nie żyje. Rodzina zmarłego nie walczy o sprawiedliwość bo nic nie zwróci życia bliskiej osobie. I to jest błąd, bo gdyby wszyscy odważyli się podważyć słowo "lekarza karierowicza" to może mielibyśmy prawdziwych lekarzy a nie ludzi zgarniających pieniądze za nic, którzy nawet nie potrafią powiedzieć na co zmarł pacjent (zatem nie wiedzieli nawet na co leczą?). Żałosne... Popieram rodzinę Ziobro, trzymam kciuki za ich determinację. pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
p
 • p
 • 31.05.2011 00:25

męka mojego ojca przebiegała w podobny sposób... a miał 58 lat (i co tu też zrzuci się winę na wiek??)... no i tyle że rzecz działa się w Wielkopolsce. Prawda jest taka, że klan lekarski będzie się wzajemnie chronił/bronił, a pseudo-lekarze nadal będą na nas eksperymentować zamiast leczyć. A najłatwiej zrzucić winę na system, czy samego pacjenta który i tak nie ma się jak obronić bo przecież nie żyje. Rodzina zmarłego nie walczy o sprawiedliwość bo nic nie zwróci życia bliskiej osobie. I to jest błąd, bo gdyby wszyscy odważyli się podważyć słowo "lekarza karierowicza" to może mielibyśmy prawdziwych lekarzy a nie ludzi zgarniających pieniądze za nic, którzy nawet nie potrafią powiedzieć na co zmarł pacjent (zatem nie wiedzieli nawet na co leczą?). Żałosne... Nie popieram polityki PiS jednak popieram rodzinę Ziobro, trzymam kciuki za ich determinację. pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 27.02.2011 12:39

@Jadwiga Kowalczyk Dzisiaj 07:58.
szanowna pani.
1. proponuję aby pani zachowała swoje teksty głęboko w szufladzie i wróciła do nich za kilka lat(proszę zauważyć, że z tej propozycji pośrednio wynikają życzenia zdrowia i długiego życia). gwarantuje, że zauważy pani swoje "młodzieńcze" zaślepienie nienawiścią.
2. nie odniosła się pani do zarzutu braku reakcji na bezprawie i niesprawiedliwość(korupcję, fałszerstwa, przekręty itp), ale tego można się było spodziewać. pani akceptacja tych negatywów, może nieświadoma, wynika bezpośrednio z nienawiści do prawa i sprawiedliwości.
3. wykład z kalendarzem w tle nietrafiony, jest oznaką chwytania się brzytwy. różnica wieku niewielka, a i dzieciństwo w pokoju.
4. mimo, że jesteśmy pokoleniem schyłkowym nie potrafię zrozumieć ludzi nienawidzących. jestem całkowicie pozbawiony uczucia nienawiści człowieka.
5. jeżeli nienawiść jest dla pani eliksirem życia - NIC TU PO MNIE,

tyle na ten czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@myNaród - myteżNaród nie pretendujemy do roli bojownika o wszystko i wszędzie. My komentujemy sprawy, o których mamy pojęcie oparte na własnym doświadczeniu i obserwacji, a nie na PiSanym kwakaniu.
MyteżNaród obserwujemy, że myNaród cierpi w młodym wieku na fobie odnosnie osób starszych. Oj nieładnie, nieładnie - kalendarze to jedyna rzecz, która traktuje wszystkich jednakowo. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaziu
 • kaziu
 • 27.02.2011 06:13

ZLOT PRZECIWNIKÓW RODZINY PANA MINISTRA ZBIGNIEWA ZIOBRY?
dziękuję postoję

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 27.02.2011 06:10

@Jadwiga Kowalczyk Wczoraj 16:08.
z buldogiem to tak jak z kobietą-sklerotyczką. wie że ma nienawidzić i szczerze nienawidzi.
nieważne, że powód nienawiści zatarła skleroza
NIENAWIŚĆ STARSZEJ KOBIETY JEST TAK TRWAŁA JAK SZCZĘKOŚCISK BULDOGA

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 27.02.2011 05:57

PANI KOWALCZYK, jakoś nie dała się pani zauważyć w szeregach walczących z korupcją, z przekrętami hazardowymi PO (to duży koszt podatnika), fałszowaniem przez działaczy PO wyborów w wałbrzychu, morderstwem dokonanym przez członka PO w Lodzi itp.
za to wyspecjalizowała się pani w kopaniu ludzi pogrążonych w smutku po utracie najbliższych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwigo:) jest to jedyna rasa (psów oczywiście) której nigdy nie dowierzam pomimo jej papuśnego wyglądu. Tylko do cholery dlaczego ten na dwóch łapach, nie mający z papuśnym wyglądem nic wspólnego, spojrzeniem siejącym wiatr i zawieruchę wzbudza tyle "pozytywnych" (żeby nie powiedzieć litości) emocji. Przecież Frankowi zmarł syn, Marysia też straciła ojca a Baśka matkę pochowała. Nie wołali o pomoc prawną, nie uruchamiali opinii społecznej. W ciszy, godząc się z losem, pochowali bliskich i w ciszy przeżywają rozpacz. Nie, szkoda słów i uwagi. Nawet nie chcę pisać o innych skojarzeniach które mi na myśl przychodzą. Dla mnie to............ ok. Przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ireneuszu - buldog, który dostał szczękościsku i choćby chciał, nie wypuści z pyska tego, co chwycił. Ten buldog nie chce wypuścić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwigo, daremne Twe trudy. Znam z autopsji problemy z leczeniem tzw sercowców. Poznałem prof. Brossa, Religę i Bochenka (kardiochirurgów) poznałem i wielu tuzów kardiologii. Znam nieomal, jako laik, postępowanie z takimi chorymi. Nagle jako koronny argument używany jest zarzut braku podawania heparyny-lek na krzepliwość krwi i inne tp małostkowości. Wśród tuzów dokonujących oceny jest lekarz chorób wewnętrznych, ekonomista itp. Strona świetna pod względem graficznym pobudza fantazję. Pieniądze podatnika dodatkowo potęgują akcję. To jest możliwe tylko w naszym polskim piekiełku . Za chwilę szlag mnie trafi czytając bzdury domorosłych lekarzy, śmiesznych prawniko-polityków obsesyjnie szukających dziury w całym. Za państwowe i społeczne pieniądze pieniacze chcą udowodnić........, powstaje pytanie co? Komu chcą przypisać winę za śmierć 70 letniego schorowanego człowieka. Gdyby pełnił dalej swoją funkcję, pewnie już lekarzy by w kajdankach wyprowadzał. Dziennie w Polsce umiera ok.
400 osób (mój szacunek). Każdym umierającym opiekuje się średnio 2-3 lekarzy, więc 1 200 lekarzy dziennie pod sąd i niech się bronią, wg filozofii Ziobry. Pełna dewiacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.