Facebook Google+ Twitter

Lekarze wozili pacjenta, aż w końcu umarł pod szpitalem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-24 08:45

Mężczyzna ranny w wypadku drogowym zmarł pod szpitalem. Zamiast udzielić mu pomocy w placówce najbliższej miejsca tragedii, wysłano go do odległego szpitala. Dlaczego? Wyjaśni to prokuratura.

W sobotę na trasie Grabowo Kościerskie - Nowa Karczma na Pomorzu ciężarówka potrąciła 26-letniego mężczyznę. Ranny trafił do Kościerzyny, ale tam pod szpitalem czekał na niego śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Pacjent zmarł po trzech godzinach... pod szpitalem w Gdańsku.

- O wypadku zostaliśmy poinformowani przez pogotowie o godzinie 11.20 - mówi asp. sztab. Krzysztof Lipski, rzecznik kościerzyńskiej policji. - Mężczyzna szedł poboczem i potrącił go star. Kierowca był trzeźwy. A o godzinie 14.10 komisariat policji Gdańsk Przymorze zawiadomił nas, że mężczyzna zmarł.

 / Fot. Mateusz Wróblewski/POLSKANa razie nie wiadomo, dlaczego zamiast ratować rannego w Kościerzynie, transportowano go na gdańską Zaspę. Oba szpitale - w Gdańsku i w Kościerzynie - mają bardzo dobre oddziały ratunkowe. W obu są także nieźle wyposażone oddziały chirurgiczne i intensywnej opieki medycznej. Pracują doświadczeni lekarze.

- Sprawa jest bulwersująca i wymaga wyjaśnienia - twierdzi dr Krzysztof Wójcikiewicz, wicedyrektor ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego św. Wojciecha Adalberta w Gdańsku.

Leszek Zwolakiewicz, ordynator oddziału ratunkowego w Kościerzynie, słyszał o wypadku, do którego doszło w sobotę. - Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce - mówi dr Zwolakiewicz. - Do wypadku pojechał doświadczony lekarz. Jednak decyzji, którą podjął, o transporcie rannego do Gdańska nie będę komentował.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Henryka Toczek
  • Henryka Toczek
  • 30.08.2011 20:38

Przez niejakiego pana Zwolakiewicza, który nie rozpoznał złamania. Mam zniekształcony palec, a nadgarstek ciągle niesprawny. Dla tego Pana mówię nie!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tego Pana ale... czy aby na pewno kierowca Stara jest winny?
Nieoświetleni piesi rowerzyści to SAMOBÓJCY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.