Facebook Google+ Twitter

Lekarze wysyłają list do pacjentów: "Przepraszamy, zrozumcie nas"

Ulotki, w których znajdują się wyjaśnienia przyczyny wzięcia udziału w "proteście pieczątkowiec", od poniedziałku będą przekazywane pacjentom przez medyków. W broszurze obarczony winą za chaos został minister Arłukowicz.

 / Fot. PAP/Wojciech Pacewicz"Lekarze przepraszają pacjentów za niedogodności związane z wystawianiem recept. Sytuacja ta jest wynikiem wprowadzenia przez Bartosza Arłukowicza, ministra zdrowia, absurdalnych przepisów nakładających na lekarzy obowiązki urzędników NFZ" - czytamy w ulotce.

Medycy nie mają wątpliwości, że wina nie leży po ich stronie. Komplet dokumentów z Ministerstwa Zdrowia został wysłany 30 grudnia na kilkanaście minut przed północą, a zatem dogłębne jego przestudiowanie nie było możliwe.

Lekarze bronią się ponadto, że robili wszystko, by nie dopuścić do wprowadzenia w życie ustawy, nad pracami której pracowała Ewa Kopacz.

Twórcy ulotki w sześciu punktach wyjaśniają powody wzięcia udziału w tzw. proteście "początkowym". M.in. krytykują fakt, że trudno jest sprawdzać zamienniki do leków, tylko oryginalne leki są bowiem rejestrowane.

Ponadto lekarze grzmią, że niemożliwym jest sprawdzanie przed rozpoczęciem pracy listy tysięcy leków umieszczonej na stronie ministerstwa i szukanie, czy nastąpiły zmiany, czy nie.

"Mamy nadzieję, że politycy zrozumieją wreszcie, że lekarze są od leczenia, a urzędnicy od… siedmiu boleści. SZANOWNI PACJENCI – PROSIMY, ZROZUMCIE NAS… Lekarze" - kończą swój list medycy [zachowano oryginalną pisownię - przyp. red.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

stary żyd
  • stary żyd
  • 09.01.2012 22:07

Nie rozumiem.Przecież Tusk obiecywał że będzie tak pięknie, a w mediach słyszę że w Polsce żyje się lepiej niż na zachodzie.A lekarze?No cóż , wygląda na to że są kolejną grupą społeczną która nie dorosła do genialnych ustaw tego rządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pielęgniarka
  • pielęgniarka
  • 09.01.2012 12:54

TO NIE SĄ LEKARZE -to są konowały.Byki im doić a nie zbliża się do chorych ludzi .Musza być ukarani za narażanie chorych na jeszcze większą chorobę i śmierć .
Przeprosiny niech skierują do byków przez nich dojonych , że im dokucz ją i męczą .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.