Facebook Google+ Twitter

Lekcja historii w Złotych Tarasach

„Historia pod tytułem Newsweek” to nazwa czterodniowej wystawy jaka została zorganizowana przez tygodnik "Newsweek Polska" w Złotych Tarasach.

Wystawa "Histroia pod tytułem Newsweek" / Fot. Martyna PrzybyłowskaSpośród tysięcy numerów „Newsweeka” wybrane zostały okładki prezentujące najbardziej doniosłe wydarzenia oraz procesy społeczne minionego i początku tego wieku. Dzięki tej wystawie zwiedzający mogą zobaczyć jak powstawała historia XX wieku.

 / Fot. materiał prasowyPrzegląd okładek rozpoczyna się od lat 30. zaś kończy się materiałami o tragedii World Trade Center oraz stworzeniem sztucznego serca – symbolizującymi lęki i nadzieje, z jakimi ludzkość wkroczyła w XXI wiek. Prezentują one również inne wydarzenia historyczne tj. wybuch II wojny światowej, pierwszy krok człowieka na księżycu, zabójstwo JFK, aferę Watergate, wojnę w Wietnamie a także upadek Muru Berlińskiego.

Okładka Newsweeka z 1981 roku dotycząca Stanu wojennego / Fot. Martyna PrzybyłowskaEkspozycja łączy w sobie walor edukacyjny i źródłowy - widz ogląda historię nie z naukowego dystansu, lecz oczami ówczesnych amerykańskich dziennikarzy i fotoreporterów, na gorąco relacjonujących światowe wydarzenia.

Jak można przeczytać na tablicy informacyjnej, podpisy umieszczone obok zdjęć to tłumaczenia angielskich oryginałów, natomiast komentarze przestawiają najważniejsze wątki z artykułów stanowiących temat z okładki. Wystawa została wzbogacona także wybranymi okładkami z edycji polskiej. Można na nich odnaleźć polskie akcenty historyczne tj. Nobel dla Wałęsy, stan wojenny a także wybór Karola Wojtyły na papieża i jego pierwszą pielgrzymkę do Polski 11 czerwca 1979 roku.
Patronatem wystawy jest tygodnik "Newsweek" oraz Centrum Handlowe Złote Tarasy.

Wystawa potrwa do 24 października br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.