Facebook Google+ Twitter

Lekcja kapitalizmu na antenie Radia Maryja

TV Trwam do tej pory nie była kojarzona z liberalizmem oraz promocją wolnego rynku. Dotychczas media Rydzyka były symbolem ciemnoty, archaicznych idei uniemożliwiających postęp oraz wyczekiwaną modernizację Polski. A przecież od kilku lat z mediami współpracuje Stanisław Michalkiewicz, współzałożyciel Unii Polityki Realnej i tygodnika "Najwyższy czas", czołowy przedstawiciel idei konserwatywno-liberalnej.

 / Fot. W24Michalkiewicz na antenie "Radia Maryja" obnażył ułomność pomysłów czołowego komunisty III RP, Piotra Ikonowicza. Doradca Janusza Palikota i zaproponował, aby pracownicy prywatnych firm domagali się od swoich panów podwyższenia poborów.

Przyjaciel Korwina tłumaczy, że jeżeli tak się stanie, to właściciele prywatnych firm będą musieli również podwyższyć ceny towarów- bo wiadomo, z pustego to i Salomon nie naleje. Dlatego w gruncie rzeczy, zmiany te mogą się okazać pozorne. Oczywiście, władza może zabronić "krwiopijcom" podnoszenia cen, wówczas co niektórzy, po prostu zwiną swój interes i zamiast Polacy zarabiać więcej powiększą bezrobocie.

Michalkiewicz tłumaczy, ze największym beneficjentem takich ruchów może być państwo(ma tutaj na myśli biurokratyczną mafię). Publicysta wyjaśnia, że nawet jeśli gdybyśmy dla przykładu, uzyskali podwyżkę w wysokości 100 złotych; to po pierwsze państwo skasowałoby z tego 19 zł pobierając podatek dochodowy i 45 zł. na składkę ZUS. Z prostego rachunku matematycznego, wynika, że pracownikowi zostałby 36 złotych. Dobre i to- pomyślał by niejeden z nas nie zdając sobie sprawy z tego, że jest to pozorna podwyżka. Bo jeśli dla przykładu wszystkie towary podrożały by tylko o 0,5 groszy (Michalkiewicz zakłada tutaj, że przeciętnie Polak kupuje w miesiącu tysiąc usług)a przecież w takiej sytuacji nie jest to możliwe, to może się okazać, ze zamiast podwyżki Polak będzie jeszcze dopłacał do tego biznesu.

Jedynym wygranym w tej sytuacji będzie państwo, które będzie pobierało pieniądze z różnych podatków narzuconych na produkty oraz usługi.

Posłuchaj felietonu Stanisława Michalkiewicza --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jeżeli Dyrektorowi Rydzykowi wierni wyślą kwotę 100 złotych. to czy państwo po pierwsze kasuje z tego 19 zł pobierając podatek dochodowy i 45 zł. na składkę ZUS. Czy z tego prostego rachunku matematycznego, wynika, że Rydzykowi zostaje tylko 36 złotych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaczka
  • kaczka
  • 17.01.2012 16:20

tv trwam dla ciemnoty i oszołomów,,,,

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 16.01.2012 11:20

telewizja Trwam jest odpowiednim miejscem dla ludzi pokroju Michalkiewicza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
  • S.O.
  • 16.01.2012 09:54

Ukończyłaem studia doktoranckie w PAN i Radio oraz Telewizję Trwam uważam za bardzo dobre i potrzebne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.