Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3304 miejsce

Lekcja warta laboratorium – oddaj głos na swoją szkołę!

Przez dwa ostatnie tygodnie czerwca lekcje poprowadzą uczniowie – przynajmniej w internecie.

12 czerwca br. minął bowiem termin przesyłania zgłoszeń do konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”, który zgromadził ponad 300 niesamowitych filmów edukacyjnych przygotowanych przez młodzież gimnazjalną i licealną z całej Polski. Tym samym ruszył pierwszy etap oceny – internetowe głosowanie. Warto wziąć w nim udział, ponieważ w ten sposób można pomóc swojej szkole wygrać nowoczesne wyposażenie laboratorium o wartości 10 000 zł!

Do konkursu przystąpiły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, które przesłały ponad 300 krótkich, kilkuminutowych filmów edukacyjnych wraz ze scenariuszem lekcji. Dotyczą one jednego z czterech tematów:
• Chemia w kuchni i jedzeniu
• Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
• Z czego składa się Wszechświat?
• Jak komórka przetwarza energię z pożywienia

Wszystkie prace dostępne są na stronie http://adamed.com.pl/pl/30lecie/konkurs/ oraz w aplikacji na fanpage’u ADAMED SmartUP – warto je obejrzeć, bo w przesłanych przez młodzież filmach nie zabrakło oryginalnych pomysłów, humoru i wysokiej jakości merytorycznej.
Do 30 czerwca br. trwa otwarte dla wszystkich głosowanie, które wyłoni sto najlepszych zgłoszeń. Liczyć się będzie każdy głos, a filmy z największą ich liczbą zakwalifikują się do kolejnego etapu konkursu, w którym pięcioosobowe jury dokona wyboru finałowej trzydziestki. Nagrodą dla finalistów jest wyposażenie szkolnej pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 września br.

***

Grupa Adamed – w skład której wchodzi Adamed sp. z o.o., to polska firma biotechnologiczno-farmaceutyczna, 30 lat temu powstała od podstaw na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów, jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie i na Ukrainie. Obecnie zatrudnia w Polsce około 1600 osób. Od ponad 15 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-badawcze z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.