Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19803 miejsce

Lekcje latania na miotle on-line

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-29 19:25

Czytałem wszystkie części przygód "Harry'ego Pottera". W poszukiwaniu informacji o młodym czarodzieju postanowiłem wpisać tytuł książki w wyszukiwarkę. Co znalazłem?

 / Fot. Screen ze strony www.hogwart.edu.plTrafiłem na stronę www.hogwart.edu.pl. Byłem przekonany, że znajdę na niej informacje np. o zdjęciach do filmu "Harry Potter i Książę Półkrwi". Pomyliłem się!

Pod tym adresem funkcjonuje Wirtualna Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart. W Samouczku czytam: „UNM to Wirtualna Szkoła Magii, a nie jak wielu sądzi, kolejna gra RPG. Spotykasz się z prawdziwymi ludźmi, którzy tak jak prawdopodobnie i Ty, chcą przeżyć jakąś przygodę. Lekcje odbywają się na czatach, działających na portalu www.Polchat.pl. Jedyne co potrzebujesz, to mieć stały, polchatowski nick, program do czatu, trochę oleju w głowie, poczucie humoru i chęci do nauki. UNM, tak jak książkowy Hogwart, kształci nowych czarodziejów, choć oczywistym jest, że to tylko zabawa. Niemniej takie ''czarowanie na niby'' daje dużo śmiechu i zabawy, a przede wszystkim jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. UNM różni się od innych szkół tym, że zamiast domów, są cztery wydziały. O nich będzie mowa w następnych rozdziałach”.

Aby dowiedzieć się więcej idę do szkolnego pubu (!). W środku jest 11 osób: czterech nauczycieli (co ciekawe, tylko jeden jest profesorem, reszta to licencjaci, magistrowie lub doktorzy nauk) i, jak się domyślam, siedmiu uczniów. Jak na prawdziwym uniwersytecie (nie wspomniałem, że „uczelnia” nazywa się Uniwersytet Nauk Magicznych) zamiast dyrektora szkoły jest zarząd. Aktualnym rektorem jest Luiza Vercelli, a wicerektorem Emma Radcliffe.

Przyglądam się o czym rozmawiają uczniowie. Kilka godzin później idę na pierwszą lekcję. Spoglądam w plan zajęć - dla mojego wydziału są eliksiry. Wchodzę pięć minut przed „dzwonkiem”. Nikogo nie ma. Minutę przed lekcją wchodzą uczniowie i pani magister. Łącznie jest nas ośmioro. Zaciekawiło mnie to, że uczniowie nie zwracają się do nauczyciela „proszę pani” czy tytułem np. „pani magister” tylko mówią… po imieniu! Wydaje mi się, że dlatego każdy każdemu mówi na ty, żeby nikomu UNM się nie kojarzyło z rzeczywistością.

Lekcja się zaczyna. Nauczyciel na początku przepytuje (oczywiście na ocenę!) z ostatniej lekcji dowolnego ucznia. Potem pani magister daje link i prosi o otwarcie… podręcznika (tak, tak. Są podręczniki! ). Wszyscy chętnie czytają, bo i lekcja ciekawa. Trafiłem na eliksiry! Jednak tu nauczycielka jest miła, nie to co w książce... Dzisiejszy temat to Budowa Eliksirów. Oho! Pani magister uznała, że uczniowie mieli dość czasu, ażeby przeczytać. Za chwilkę zaczyna omawiać temat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

wercia
  • wercia
  • 04.03.2012 15:44

jak się zapisać do wirtualnego hogwardu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kukiz DeuMus
  • Kukiz DeuMus
  • 28.12.2010 10:33

Cześć. Jestem jednym z członków ŚM (Swiata Magicznego, tak mówi się na to wszystko co się dzieje w internecie ziwązane z Harrym Potterem). Takich szkół jak ta jest mnóstwo. Coraz to powstają nowe, a społeczność ŚM jest olbrzymia! Ja jednak odsyłam do strony www.wh.boo.pl. Jak dla mnie jest to najlpesza szkoła magii w internecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolanta Mariańska
  • Jolanta Mariańska
  • 28.09.2010 18:28

wróciłam z miotły!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.11.2008 19:57

Właśnie wróciłem z andrzejek. Oczywiście na czacie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informację, to cudo dla takiej Potteromaniaczki, jak ja! Już pędzę zapisać się do szkoły :) Pa !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.