Facebook Google+ Twitter

Lekcje prawa w gimnazjach i liceach? Nowy pomysł ministerstwa

Lekcje prawa w gimnazjach i liceach? Ministerstwo Sprawiedliwości i Krajowa Izba Radców Prawnych zamierzają wystąpić z taką propozycją do resortu edukacji. "Młodzież uczy się teraz o prawie niewiele, bo lekcje WOS przekazują głównie wiedzę o państwie" - tłumaczy "Rzeczpospolitej" Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości.

 / Fot. Filip Choćko, PolskapresseMinisterstwo Sprawiedliwości i Krajowa Izba Radców Prawnych zamierzają wystąpić do resortu edukacji z propozycją wprowadzenia do programu modułu poświęconego wyłącznie prawu. "Ludzie kończą szkoły i nie wiedzą, jak zawrzeć umowę z operatorem komórkowym czy nawet kredytową" – tłumaczy "Rzeczpospolitej" Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Izby Radców Prawnych.

Na lekcjach młodzież dowiedziałaby się np. jak domagać się zwrotu pieniędzy od ubezpieczyciela po wypadku komunikacyjnym. Teraz takie zajęcia prowadzone są przez radców prawnych w Łodzi. Jak pokazują ankiety, uczniom wykłady się podobają.

Ministerstwo Edukacji Narodowej sceptycznie podchodzi do całego projektu. "Zmieniliśmy niedawno w gimnazjach i szkołach średnich podstawę programową. Nowa wskazuje już, że uczniowie mają zdobywać podstawową wiedzę prawną" – twierdzi rzecznik resortu edukacji, Grzegorz Żurawski.

Źródło: Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.