Facebook Google+ Twitter

Lekcje przedsiębiorczości dla maturzystów

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości wraz z Business Centre Club wdrażają w życie nowy projekt, którego celem będzie kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych mieszkańców naszego kraju. Tym razem program skierowany jest do uczniów klas maturalnych z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych.

 / Fot. Logo AIP.Główną ideą programu jest przeprowadzenie zajęć mających przybliżyć uczniom szkół ponadgimnazjalnych problem zakładania własnej firmy.

- Nasze zajęcia są niezwykle entuzjastycznie odbierane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli przedsiębiorczości ze szkół objętych projektem - mówi dla Wiadomości24.pl Konrad Kurkowski, Project Manager AIP. - Uczniowie często z niedowierzaniem słuchają jak łatwo można założyć firmę, dzięki pomocy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Coś co wcześniej wydawało im się wręcz nieosiągalne teraz jest na wyciągnięcie ręki. Z badań przeprowadzonych podczas zajęć wynika, że ogromna większość uczniów chce w przyszłości założyć firmę. Do tej pory jednak nie wiedzieli jak mogą to zrobić.

- Zajęcia, przygotowane przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, oprócz przekazania niezbędnej wiedzy teoretycznej, przewidują część poświęconą pobudzeniu kreatywności. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych ekspertów oraz przedsiębiorców, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem firmy, posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie - czytamy na stronie internetowej AIP.

Do celów programu zaliczono:
- Kształtowanie przedsiębiorczych oraz konsumenckich postaw (w szerokim rozumieniu) wśród młodych ludzi, uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych w Warszawie,
- Edukację ekonomiczną polskiego społeczeństwa, w szczególności uczniów szkół ponadgimnazjalnych z miasta stołecznego Warszawa - przekazywanie w ciekawy i przystępny sposób wiedzy ekonomicznej oraz praktycznych umiejętności jako elementów niezbędnych do funkcjonowania w gospodarce wolnorynkowej,
- Zmianę myślenia uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych na temat własnego miejsca w rzeczywistości gospodarczej,
- Wspieranie i promowanie nowatorskiej formy pobudzania aktywności młodych, w postaci możliwości zakładania własnej firmy w AIP (jedyny w Polsce proces pre-inkubacji),
- Pomoc młodym uzdolnionym osobom, tj. talentom z zakresu przedsiębiorczości - umożliwienie w przyszłości realizacji przedsiębiorczych marzeń biznesowych w AIP

 / Fot. Plakat konkursu.Konkurs „Młodzi Przedsiębiorczy”
Konkurs kierowany jest do uczniów najlepszych warszawskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy mają pomysł na założenie własnej firmy i chcą go w przyszłości zrealizować. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz możliwość realizacji swego pomysłu przez założenie firmy w jednym z warszawskich inkubatorów bez ponoszenia opłat.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni do Pałacu Lubomirskich w Warszawie, siedziby Business Centre Club na prestiżowy wykład, który poprowadzą m.in.: prof. Jan Antoszkiewicz, kierownik Katedry Przedsiębiorczości SGH i Zbigniew Żurek, wiceprezes BCC.

Aby wziąć udział w konkursie:
1.Pobierz formularz zgłoszeniowy.
2. Napisz swój pomysł biznesowy zgodnie z formularzem.
3. Prześlij formularz przed 10 grudnia 2007 na adres e-mail: konkurs@inkubatory.pl.
4.Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Szkoły biorące udział w programie:
XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego
XL LO im. Stefana Żeromskiego
XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej
XVI LO im. Stefanii Sempołowskiej
XLIX LO im. J. W. Goethego
IX LO im. Klementyny Hoffmanowej
XIX LO im. Powstańców Warszawy
L LO im. Ruy Barbosa
XXIV LO im. Cypriana Norwida
XX LO im. Bolesława Chrobrego
XIV LO im. Stanisława Staszica
LVI LO im. Leona Kruczkowskiego
XXXIV LO im. Miguela de Cervantesa
LXIV LO im. Stanisława I. Witkiewicza
CXIX LO im. Jacka Kuronia
CXXII LO im. Ignacego Domeyki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Założyć firmę to "pryszcz" w porównaniu do jej utrzymania w kraju takim jak Polska. Czy te warsztaty uwzględniają również w swym programie zagadnienia takie jak:
- Kruczki prawne dla przedsiębiorczych, czyli jak wykiwać Skarbówkę która właśnie chce skasować Twoją firmę.
- Co zrobić, gdy do twych drzwi zapuka firma "ochroniarska" z propozycją nie do odrzucenia (szczególnie w małym miasteczku)
- Jak zatrudniać na czarno, by wyglądało na biało.
Lub ewentualnie, jak radzić sobie w Wielkiej Brytanii.
Jeśli nie, to Inkubatory Przedsiębiorczości są sponsorowane przez Skarbówkę ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.