Facebook Google+ Twitter

Lekcje w muzeum? Gdyńskie Muzeum Emigracji zaprasza dzieci i młodzież

Lekcje w Muzeum Emigracji w Gdyni? Dlaczego nie! Najmłodsi, podczas zajęć poznają środki transportu i dowiedzą o sposobach podróżowania w czasach dawnych i współczesnych. Dla starszych dzieci przygotowane zostały warsztaty "Spory ten Batory" przybliżające historię polskiej żeglugi, czy cykl spotkań "Polacy brylują, Polki imponują" mówiące o dokonaniach Polaków żyjących na emigracji.

 / Fot. D. Jagodziński/Muzeum Emigracji w GdyniUczyć można się także poza szkołą. Muzeum Emigracji przygotowało specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Lekcje w muzeum? Dlaczego nie! Najmłodsi, podczas zajęć poznają środki transportu i dowiedzą o sposobach podróżowania w czasach dawnych i współczesnych. Dla starszych dzieci przygotowane zostały warsztaty "Spory ten Batory" przybliżające historię polskiej żeglugi, czy cykl spotkań "Polacy brylują, Polki imponują" mówiące o dokonaniach Polaków żyjących na emigracji.

Ciekawą propozycją dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów i liceów jest zwiedzanie wystaw z kartami zadań, które rozwiązują sami w oparciu o informacje znajdujące się na wystawie. - Projekt powstał we współpracy z trójmiejskimi nauczycielami, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. Nasza oferta obejmuje bowiem każdy etap edukacji od przedszkola do liceum - tłumaczy Agnieszka Kaim, Specjalistka ds. Edukacji Muzeum Emigracji.

Zajęcia, w zależności od grupy wiekowej, prowadzone są z wykorzystaniem technik plastycznych, zabaw ruchowych, ćwiczeń symulacyjnych, analizy tekstów i filmów czy tabletów.

Lekcje edukacyjne odbywają się we wtorki i piątki w godz. 12.00 - 16.00 oraz w środy i czwartki w godz. 10.00 - 16.00 w siedzibie Muzeum Emigracji w Gdyni przy ul. Polskiej 1.

Koszt warsztatów dla szkół i przedszkoli: 10 zł/ os. Aktywne oprowadzanie: 75 zł/ grupa. Karta zadań: 2 zł/ szt.Szczegóły dotyczące oferty i dokonywania rezerwacji dostępne są na stronie internetowej: www.polska1.pl w zakładce "Edukacja".

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.