Facebook Google+ Twitter

Leki refundowane w 2012 r. Zobacz listę, którą krytykuje Kaczyński

Od 1 stycznia 2012 r., zaczyna obowiązywać nowy wykaz leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych. Zobacz listę ulg na poszczególne medykamenty.

 / Fot. Polskapresse/Jacek BabiczPo ogłoszeniu nowej listy leków refundowanych, przerażeni pacjenci rzucili się do aptek, w obawie, że ceny skoczą w górę. Gazeta Wyborcza podaje, że niekorzystne zmiany dotyczą m.in. preparatów fentanylu, zwalczających ból w leczeniu nowotworów. Zniżka będzie obowiązywała tylko przy większych dawkach, a nie jak wcześniej - przy małych ilościach leku.

Zobacz: Pełna lista refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych


Od 1 stycznia 2012 r., z listy refundowanych medykamentów wypada część pasków do glukometrów mierzących poziom cukru, wykorzystywanych przez chorych na cukrzycę. Z 50 do 250 zł zwiększy się z kolei koszt leków na Alzheimera, podawanych przez plaster.

Większe wydatki czekają również osoby, które zmagają się z astmą. Około 300 tys. pacjentów będzie musiało dopłacać 30-60 zł do kortykosteroidów wziewnych.

Czytaj też: Pokolenie Apapu. Polacy uzależnieni od leków?

Wraz z Nowym Rokiem w użyciu pojawią się również nowe recepty. Co się zmieni? Przeczytaj o tym tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.