Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15849 miejsce

„Lekko” Izabeli Apanańskej w lipcu w Smart Gallery

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-29 13:46

W dniach 1-20 lipca w Smart Gallery przy ul. Józefa 5 w Krakowie odbędzie się wystawa cyklu prac Izabeli Apanańskiej pt. „Lekko”.

Prace Izabeli Apanańskiej ogniskują wokół tematyki kobiecości, seksualności, relacji międzyludzkich. Portretowane są konkretne postacie - przyjaciele, bliscy, ale też bohaterowie zbiorowej wyobraźni. Artystka tworzy kronikę swojego czasu, kręgu przyjaciół, ulubionych miejsc i ludzi. Stosowane środki wyrazu zbliżają twórczość Apanańskiej do konwencji fotografii, przez co obrazy są zrozumiałe dla każdego i proste w odbiorze.
Bazą jest zdjęcie, które wywołuje u artystki emocje. Na początku jest jakaś koncepcja, ale to, co zdaniem autorki, najistotniejsze wydarza się już podczas malowania.

W obrazach dominują kolory o dużej intensywności chromatycznej. Izabeli Apanańskiej nie zależy na uzyskaniu maksymalnej ilości transpozycji barwnych, powstających w wyniku mieszania farb i o ile wymogi modelunku światłocieniowego pozwalają na to, nakłada farbę prosto z tuby. Nie rezygnując z modelunku światłocieniowego kładzie nacisk na intensywność kolorów, podział płaszczyznowy, uproszczenia formalne. Zależy jej na ukazaniu gestu malarskiego. W kontekście tych zabiegów plastycznych pojawia się pytanie o granice realizmu w sztuce.

Obrazy prezentowane na wystawie, wywołują w malarce miłe emocje, kojarzą się z przyjemnością, beztroską, frywolnym erotyzmem. Stąd tytuł wystawy: „Lekko”.

Zapraszamy

O Smart Gallery

Smart Gallery burzy tradycyjne podejście do sztuki, jako dobra osiągalnego jedynie dla uwybranych. Zakładając Smart Gallery przyświecała nam idea, aby stworzyć miejsce, w którym unikalna sztuka będzie dostępna dla każdego jej miłośnika.

Odważnie prezentujemy prace młodych twórców, nie ograniczając się do konkretnego medium. Oferujemy malarstwo, rysunek, rzeźbę oraz fotografię, stawiając na walory artystyczne oraz świeże spojrzenie na sztukę.

Smart Gallery
ul. Józefa 5/Kazimierz/Kraków
smartgallery.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.