Facebook Google+ Twitter

Lekkoatletyczne emocje w Birmingham

W sobotnie popołudnie w brytyjskim Birmingham odbył się kolejny lekkoatletyczny meeting z cyklu Aviva Grand Prix. Trybuny wypełniły się po brzegi spragnionymi emocji sportowych kibicami, a zawodnicy zapewnili im ciekawe widowisko.

Christian Olsson i Phillips Idowu. / Fot. Szymon SzarImpreza była zapowiadana jako ciekawy sportowy mityng z udziałem kilkunastu byłych i aktualnych mistrzów olimpijskich i świata. I rzeczywiście sobotnie spotkanie z lekkoatletycznymi gwiazdami było ciekawym sprawdzianem formy sportowców. Licznie przybyli sympatycy sportowych zmagań byli świadkami kilku ciekawych pojedynków.

Najciekawszy przebieg miał konkurs trójskoku mężczyzn, który był zapowiadany jako pojedynek pomiędzy legendą tej konkurencji: Szwedem Christianem Olssonem a brytyjską gwiazdą trójskoku Phillipsem Idowu. Konkurs wygrał Szwed z najlepszym tegorocznym halowym wynikiem 17.32 m. Drugi był Kubańczyk Yoandri Betanzos. A zawodnik gospodarzy Idowu, zajął dopiero czwarte miejsce, ale uzyskał swój najlepszy tegoroczny wynik - 17.25 m.

Lidia Chojecka / Fot. Szymon SzarKolejna konkurencja w której kibice nie mogli narzekać na brak emocji był bieg na 60 m. mężczyzn. Zwyciężył z dobrym rezultatem, 6.57 s., Amerykanin Michael Rodgers. Drugi był reprezentant Atyli Daniel Bailey (6,59 s.), a trzeci Brytyjczyk Nick Smith (6.60 s.) poprawiając swój rekord życiowy.

Ciekawie było także w konkurencji biegu na 800 m kobiet, w którym przy aplauzie publiczności Brytyjka Jenny Meadows z czasem 1:59.11 ustanowiła nowy halowy rekord Wielkiej Brytanii. Druga była Ukrainka Yuliya Krevsun a trzecia kolejna Brytyjka Vicky Griffits.

Rekord Wielkiej Brytanii zdołał poprawić David Gillick w biegu na 400 m.Od wczoraj rekord wynosi 45.52 s. Drugi w tym biegu był Sudańczyk Rabah Yousif. Na trzecim miejscu był drugi reprezentant gospodarzy Richard Buck z rekordem życiowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.