Lekkoatletyczne MŚ w Berlinie zakończone

Berlińskie mistrzostwa świata w lekkoatletyce przeszły już do historii. Chociaż w ostatnim dniu Polacy nie stanęli na podium, to i tak ich występ przeszedł wszystkie oczekiwania. To nasz najlepszy start w historii!

Usain Bolt / Fot. EPA/HANNIBALW niedzielę zaprezentowała się między innymi nasza męska sztafeta 4x400 m w składzie: Marciniszyn, Klimczak, Kozłowski, Ciepiela. Polacy wypadli dobrze, zajmując 5. miejsce z czasem 3:02.23 (najlepszy wynik w tym sezonie). Zwyciężyli zdecydowanie Amerykanie, przed Wielką Brytanią i niespodziewanie - Australią.

Siódma w biegu na 1500 m była Lidia Chojecka. Czas Polki to 4:07.17. Po dyskwalifikacji Hiszpanki (spowodowała upadek innej zawodniczki) Natalii Rodríguez, złoto trafiło do obrończyni tytułu, Maryam Yusuf Jamal z Bahrajnu. Drugie miejsce dla Lisy Dobriskey z Wielkiej Brytanii, a trzecie dla Shannon Rowbury z USA.

W biegu na 800 m ósme miejsce zajął Marcin Lewandowski. Nasz młody zawodnik nie zdołał się włączyć do walki o medale. Jego czas to 1:46.17. Zwyciężył reprezentant RPA Mbulaeni Mulaudzi. Srebro dla Alfreda Kirwy Yego z Kenii, a brąz dla Yusufa Saad Kamela z Bahrajnu.

Ostatni finał z udziałem reprezentanta Polski do skok w dal. Teresa Dobija nie zdołała awansować do wąskiego finału, zajmując 10, miejsce z rezultatem 6.58. Zwyciężyła najlepsza w tym roku Amerykanka Brittney Reese. Srebro dla Rosjanki Tatyany Lebedjewej. Trzecia - sensacyjnie