Facebook Google+ Twitter

Lekkoatletyka: Mistrzowie Polski potwierdzają formę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-02 20:26

Szymon Ziółkowski potwierdził status najlepszego polskiego zawodnika z rzucie młotem. Zawodnik AZS Poznań wynikiem 77 metrów i 11 centymetrów zdobył w Bydgoszczy mistrzostwo Polski, pokonując Wojciecha Kondratowicza i Pawła Fajdka.

Szans swoim rywalkom w trójskoku nie dała Małgorzata Trybańska. Reprezentatka KS Warszawianka z wynikiem 14 metrów i 4 centymetry pokonała Anetę Sadach i Monikę Olkiewicz. W trójskoku mężczyzn najlepszy był Paweł Kruhlik z AZS-AWF Wrocław, który uzyskał wynik 16 metrów i 50 centymetrów.

W rzucie dyskiem kobiet najlepsza okazała się zawodniczka AZS Poznań Żaneta Glanc, która uzyskała wynik 60 metrów i 58 centymetrów. O 41 centymetrów gorsza była Wioletta Potępa, a trzecie miejsce zajęła Joanna Wiśniewska.

Do niespodzianki doszło w finale skoku o tyczce mężczyzn. Wynik 5,5 metra dał zwycięstwo Mateuszowi Didenkowowi z SKLA Sopot. 10 centymetrów mniej uzyskał Adam Kolasa, a trzeci był Przemysław Czerwiński.

W biegach finałowych na 200 metrów mistrzami Polski zostali Marika Popowicz z Zawiszy Bydgoszcz i Dariusz Kuć z AZS-AWF Kraków.

Grzegorz Sposób potwierdził, że jest najlepszym skoczkiem wzwyż. Reprezentant Startu Lublin uzyskał wynik 2 metry 31 centymetrów i wyprzedził Sylwestra Bednarka oraz Roberta Wolskiego.
Najlepsi w biegu na 1500 metrów byli Sylwia Ejdys ze Śląska Wrocław i Kamil Zieliński ze Sportingu Międzyzdroje. W tej konkurencji nie wystartowała rekordzistka Polski Lidia Chojecka.
100 metrów przez płotki wygrała Joanna Kocielnik z Orła Warszawa, a 110 metrów przez płotki wygrał Dominik Bochenek z Zawiszy Bydgoszcz.

Mistrz olimpijski potwierdził swoją klasę w rzucie dyskiem. Piotr Małachowski okazał się bezkonkurencyjny. Zawodnik Śląska Wrocław z wynikiem 64 metry i 15 centymetrów pokonał Bartosza Ratajczaka i Konrada Szustera.

W biegach na 3 000 metrów z przeszkodami najszybsi byli Katarzyna Kowalska z LKS Włocławek i Tomasz Szymkowiak z Orkana Września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.