Lekkoatletyka: Polki zdobyły Puchar Europy

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-28 22:14

Polskie lekkoatletki po raz pierwszy w historii zdobyły wielobojowy Puchar Europy. Po emocjonującym biegu na 800 metrów kończącym zawody w Szczecinie nasze reprezentantki zdobyły łącznie 18007 punktów i o 58 punktów wyprzedziły Rosjanki.

W klasyfikacji indywidualnej Kamila Chudzik przegrała zaledwie o 2 punkty ze zwyciężczynią zawodów Ukrainką Hanną Melnyczenko, uzyskując 6378 punktów. Karolina Tymińska była trzecia.

Superligę opuszczają polscy lekkoatleci, którzy zajęli ósme miejsce i za rok wystąpią w pierwszej lidze Pucharu Europy. Najlepszy z naszych zawodników w całych zawodach był Marcin Dróżdż, który uzyskał 7475 punktów. Puchar Europy zdobyli Rosjanie, którzy wyprzedzili Białorusinów i Ukraińców.