Facebook Google+ Twitter

Lektura na wakacje - Joanna Chmielewska "Klin"

Wakacje trwają w najlepsze, nastał błogi czas relaksu i odprężenia. Jak wiadomo nic tak nie odpręża, jak książka lekka i przyjemna. Wybór więc padł na powieść Chmielewskiej, od wielu już lat królowej zabawnych kryminałów.

Joanna Chmielewska "Klin" / Fot. Materiały promocyjne

Lekarstwo na miłość


Niektórzy powiadają: Czym się strułeś tym się lecz inni znów mówią żeby klina potraktować klinem. Ile w tym jest racji do końca nie wiadomo, ale kiedy jedna miłość zastępuje drugą, mogą wyniknąć z tego nieprzewidywane sytuacje. Kiedy jeszcze Joanna Chmielewska, mistrzyni od „zakręconych” wątków opisuje ten przypadek w swojej powieści zabawa jest murowana. Ale czy Waszym zdaniem taka nowa miłość " z lekarstwa" jest dobrym i racjonalnym rozwiązaniem?

Zabawa w głuchy telefon


„Klin” jest opowieścią o zauroczeniu głównej bohaterki Joanny do Janusza, który jest jej znajomym. Niestety nie odwzajemnia jej uczucia a przynajmniej nie czyni tego w takim stopniu, jak ona by tego pragnęła. Joanna wie, że mężczyzna przyjechał do Warszawy i jest w hotelu, ale z pewnych względów nie chce do niego zadzwonić. Namawia więc swoją przyjaciółkę by ta wykonała telefon i opowiadając zmyśloną historię potwierdziła czy faktycznie jest tam Janusz. Nieoczekiwanie, zupełnie przypadkowo w rozmowę obu pań włączył się obcy mężczyzna z propozycją załatwienia tej sprawy. I tak od słowa do słowa, aż za radą nieznajomego, którego poznała przez telefon, postanawia wyleczyć się z tej miłości metodą „klin klinem”.

Czytaj też o innych lekturach dobrych na wakacje

Trudna kuracja, akcja szpiegowska i co spiker radiowy ma do tego


Efektem tej kuracji jest osobiste spotkanie z tajemniczym człowiekiem, które skutkuje wciągnięciem Joanny w tajną akcję, którą ta bierze za aferę szpiegowską. Nieznajomy jest niezmiernie zagadkowy. Mężczyzna nie chciał powiedzieć na swój temat nic bliższego, nawet nie chce podać prawdziwego imienia i nazwiska. Joanna, która uwielbia hazard i ryzyko postanawia rozwiązać całą tajemnicę z nieznajomym. Przeżywając nieszczęśliwą miłość i zajmując się zdobywaniem informacji o nowym znajomym, bohaterka zaczyna zauważać mnóstwo niepokojących wydarzeń wokół siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

P. Marku,
Uwielbiam absurdalny humor Chmielewskiej i mimo całego swego racjonalizmu bardzo Ją cenię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.