Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24058 miejsce

Lektura na wakacje – Joanna Chmielewska „Lesio”

Lubię dobre komedie, bo wprawiają mnie w doskonały nastrój. Cenię więc absurdalny humor Chmielewskiej - jest on związany ze śmiechem, takim prawdziwym, szczerym, serdecznym.

Joanna Chmielewska "Lesio" / Fot. Marek Bachorski-RudnickiNie jest łatwo stworzyć tak komiczne dzieło, w tak dobrym stylu. Jednak, gdy stoi za tym Joanna Chmielewska, zabawa jest gwarantowana. Lesio to nie bomba śmiechu lecz prawdziwy wulkan. Lesio wydaje się być zwykłym, przeciętnym mężczyzną. Ot zwykły facet jakich wielu. Pracuje w biurze jako architekt, w gronie miłych kolegów i koleżanek. Jest żonaty, ma dziecko, życie płynie mu z wolna, na pozór wszystko ma poukładane i dopieszczone. Nuda i monotonia?

Niestety nie tym razem, ponieważ nic co wiąże się z Lesiem nie może być normalne i zwyczajne. Ten człowiek nie kroczy konsekwentną i logiczną ścieżką życia, jego żywot jest całkowicie nielogiczny. Lesio co chwilę wplątuje się w przezabawne historie i powoduje, że nawet jeśli będziesz chcieć to nie dasz rady się z nim nudzić. Ma swój sposób rozumowania i na swój własny sposób wplątuje się i wyplątuje ze świata swoich perypetii.

Na początku Lesio chce zgładzić swoją kadrową z biura. I chociaż trapi go wiele rozterek, to swój morderczy plan bezwzględnie wprowadza w życie. Plan jest oczywiście niepowtarzalny i oryginalny a co za tym idzie wszystko podąża w nieodpowiednim kierunku. Zamieszanie z poplątaniem, kogel-mogel istne szaleństwo czyli jak się robi galimatias w wykonaniu architekta. Prześmieszne sceny i powiedzonka w wykonaniu Lesia dodają niepowtarzalnego klimatu książce. Wszystko jest opisane przez Chmielewską tak trójwymiarowo, że łatwo jest wyobrazić sobie postacie i rozbawiające do łez sytuacje. Komedia, palce lizać!

Lesio omota cię swoimi rączkami i spowoduję, że nawet się nie zorientujesz jak mocno zostaniesz wciągnięty w jego własny, przezabawny świat. To ten właśnie niepozorny architekt dostarczy ci mnóstwo niezapomnianych wrażeń. To co jest pewne podczas wgłębiania się w lekturę to fakt, że będziesz płakać ze śmiechu. Szykuj chusteczki albo jeszcze lepiej ręcznik. Pewne jest też to, że nie oderwiesz się od książki, dopóki nie zobaczysz ostatniej kartki z napisem koniec.

Nie będziesz zawiedziony, gdy sięgniesz po tę książkę. Poznaj więc ,,Lesia,, Joanny Chmielewskiej a gwarantuje ci, że go nigdy nie zapomnisz. Dobrej zabawy!


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajna, lekka recenzja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.