Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21186 miejsce

Lemmy Kilmister - odszedł w majestacie rock and rolla

W wieku 70 lat pożegnał swoich najbliższych, fanów i resztę świata Ian "Lemmy" Kilmister. Założyciel, wokalista i gitarzysta basowy Motörhead odszedł w zasłużonej glorii rock and rollowego demiurga.

Ian Lemmy Kilmister (1945-2015), voc, gb Motörhead http://tzellofouska.blogspot.com/2011/12/ozzy-rock-legend-or-just-old-man.html / Fot. tzellofouska.blogspot.comIan "Lemmy" Kilmister (1945-2015)

Urodzony by przegrać, żył aby wygrać


Lemmy Kilmister, człowiek, który przydał rock'n'rollowi innego wymiaru. Twórca i pierwsza postać ponadczasowego zjawiska pod nazwą Motörhead. Opuścił ziemski padół rzucając na deski kartę z wymownym brzmieniem ostatnich 70 lat swojego życia.

Wiadomość o śmierci Lemmy'ego, jako pierwszy podał jego z dawien dawna przyjaciel, Eddie Trunk.

Z oświadczenia zespołu Motörhead: Przede wszystkim nie potrafimy wyrazić naszego wstrząsu i smutku, brak słów.

Powiemy więcej w najbliższych dniach, ale teraz, prosimy... grajcie głośno Motörhead, grajcie głośno Hawkind, grajcie głośno muzykę Lemmy'ego.


Frontman Black Sabbath, Ozzy Osbourne napisał na Twitterze: Straciłem jednego z moich najlepszych przyjaciół. Dzisiaj. Lemmy'ego. Będzie go bardzo brakowało. Był wojownikiem i legendą. Do zobaczenia po drugiej stronie.

Hołd Kinga Diamonda: To przygnębiający dzień. Straciliśmy Lemmy'ego, legendę nad legendami. Z największym szacunkiem, spoczywaj w pokoju mój przyjacielu.

Venom: RIP Lemmy..........

Zakk Wylde: NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI LEMMY'EGO - 1945-2015 tBLSt SDMF tLKt

Geezer Butler: Wielce zasmuca słyszeć o odejściu Lemmy'ego. Straciliśmy prawdziwą, prawdziwą legendę. RIP

Gene Simmons: Lemmy: Spoczywaj w pokoju. Wstrząśnij niebiosami, mój przyjacielu.

AND 8C


Przyczyna śmierci Lemmy'ego pozostaje na chwilę obecną wielką niewiadomą. Inna sprawa, że jego kłopoty ze zdrowiem stawały się w ostatnich latach wciąż poważniejsze. Zaledwie w 2013 roku przeszedł operację wszczepienia kardiowertera-defibrylatora, a niedawno zdiagnozowano u niego krwiaka. Najprawdopodobniej do śmierci doprowadził skrajnie agresywny rak, o którego istnieniu muzyk dowiedział się zaledwie dwa dni wcześniej.

Ian Fraser "Lemmy" Kilmister urodził się w dniu 24 grudnia 1945 roku w Burslem (Stoke-on-Trent, Staffordshire) w Anglii. Do wstąpienia na rock'n'rollową drogę skłonił go koncert The Beatles. Początkowo udzielał się w najróżniejszych projektach muzycznych, również jako roadie w The Jimi Hendrix Experience. W 1972 roku objął posadę basisty w brytyjskiej grupie space rockowej Hawkind. Jego doświadczenie w grze na gitarze basowej było co najmniej dyskusyjne. Jednakże szybko doskonalił swoje umiejętności.

W 1975 roku Lemmy rozpętał globalne szaleństwo, znane jako Motörhead. Charakterystyczny śpiew i nie mniej rozpoznawalny sound jego basu zapadał w pamięć każdemu. Pozostawił po sobie ponad dwadzieścia albumów studyjnych, które nagrał z zespołem i niezliczoną ilość innych nagrań. Motörhead z Lemmym na czele stali się wzorem dla kolejnych pokoleń zbuntowanych rockerów każdej proweniencji. Do fascynacji brytyjską formacją przyznawali się zarówno Ramones jak i Metallica. Utwory "Ace of Spades", "Overkill" czy "Iron Fist" stały się kanonem cięższego grania.

Sylwetka Lemmy'ego to postać w formacie spełniającym w 100 procentach naczelną dewizę jaka przyświeca ludziom, którzy wybrali życiową ścieżkę: 'sex, drugs and rock and roll'. Narkotyki i Jack Daniels stanowiły jego drugą naturę. Kiedy zaczął częściej chorować, zmieniał whiskey na wódkę, co z właściwym sobie poczuciem humoru tłumaczył: Z powodów zdrowotnych. Dziennikarzom mówił: Najwidoczniej jestem niezniszczalny - i zapewniał, że nie porzuci grania - Tak długo, dopóki mogę przejść kilka jardów od tyłu do frontu sceny bez laski - i dodawał z uśmiechem: A nawet jeśli trzeba to użyję laski.źródła: Consequence of Sound
Motörhead official FB

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.