Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10766 miejsce

LemON i Besides w klubie Stodoła. Muzycy wystąpią 2 grudnia

Już 2 grudnia 2014 roku w warszawskim klubie Stodoła zagra LemON. Przed zespołem na scenie pojawi się zespół Besides - zwycięzcy 8. edycji "Must Be The Music. Tylko Muzyka".

 / Fot. Materiał prasowy"To nasz drugi koncert w Klubie Stodoła. Jesteśmy bardzo podekscytowani, tym bardziej, że zagramy premierowy materiał z naszej drugiej płyty. Mimo, że trochę się stresuję, nie mogę się doczekać spotkania z naszymi fanami. Wierzę, że będzie pięknie" - mówi Igor Herbut, lider zespołu LemON.

Drugi krążek zespołu ujrzał światło dzienne 24 listopada 2014 roku i nosi tytuł "Scarlett", od jednego z utworów, które znalazły się na płycie.

"Wiedzieliśmy od razu, że to będzie "Scarlett". Napisaliśmy ten numer i stał się trochę naszym manifestem programowym. Mimo, że nie grało go żadne radio, ludzie na koncertach śpiewali z nami tekst. Czuliśmy, że jest w nim jakaś wewnętrzna moc, więc - siłami przyjaciół - nagraliśmy do niego z partyzanta teledysk w mieszkaniu koleżanki. Mimo, że niewiele rozgłośni odważyło się puszczać ten numer w radiu, ma prawie 1,5 miliona wyświetleń w internecie. To nam dodało skrzydeł i wiary w siebie, w nasz materiał. Nikt nam niczego nie narzucał" - wyjaśnia Igor.

Zobacz także: Kamil Bednarek wystąpił w Stodole (zdjęcia)

Autorami wszystkich kompozycji są członkowie zespołu. To właśnie oni wzięli w swoje ręce produkcję muzyczną płyty.

"Chcieliśmy, by ,"Scarlett" nie przypominała niczego innego, co już słyszeliście, żeby była w 100 proc. nasza, taka jak gramy na koncertach, mocna, emocjonalna, utkana brzmieniowo, ale melodyjna, bo w końcu bądź co bądź jestem Łemkiem i melodia jest dla mnie bardzo ważna. I pokręcona harmonia. Mam to w genach" - tłumaczy Igor Herbut.

Zobacz też: Glenn Miller Orchestra na pięciu koncertach w Polsce!

Jako support na scenie wystąpi zespół Besides, który w ostatnią niedzielę zwyciężył 8. edycję "Must Be The Music. Tylko Muzyka".

"Bardzo się cieszę, że Besides zgodził się zagrać przed nami w Stodole. Ich muzyka to czysta emocja o czym będziecie mogli przekonać się sami już 2 grudnia. Zapraszam serdecznie" - mówi lider zespołu LemON.

Bilety do kupienia na stronie Stodoła.pl.

 / Fot. Materiał prasowyLemON to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Zespół w ciągu zaledwie dwóch lat działalności stworzył pięć wielkich przebojów, zdobył platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów (w tym prawie 300 000 fanów na Facebooku). Fenomen zespołu polega również na tym, że osiągnął niekwestionowany sukces komercyjny, grając nietuzinkową i wymagającą muzykę.

Debiutancka płyta LemONa pokryła się platyną, została nagrodzona statuetką TOP na festiwalu Sopot Top Trendy 2014, nagrodą Eska Music Award 2013, a także zdobyła nominację do Fryderyka 2013. LemON tworzy 6 muzyków o różnych korzeniach etnicznych pochodzących z różnych krańców Polski: z Przemkowa, Legnicy, Świebodzina, Kłobucka, Chełma i Sokołowa Małopolskiego. Muzyka LemONa to nietuzinkowa mieszanka gitarowego rocka, folkowej nostalgii, jazzowej lekkości, które zespaja ze sobą wyjątkowy inteligentny wokal. Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut, który śpiewał za młodu nie tylko w koncertujących za granicą zespołach ludowych, ale także, jako tenor w chórach, a ponadto studiował jazz na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Za charakterystyczne, słowiańskie i melancholijne brzmienie skrzypiec odpowiada Andrzej Olejnik, z pochodzenia Ukrainiec wyrastający na łemkowskich balladach i bojkowskich kolomyjkach. Wyjątkowe brzmienie na instrumentach klawiszowych tworzy pianista pochodzący z Podkarpacia - Piotr Walicki, a za nieustający, niosący groove odpowiada basista Piotr Kołacz. W marcu 2014 do składu dołączyli dwaj wybitni instrumentaliści: gitarzysta - Piotrek „Rubens” Rubik (co ze względu na zbieżność nazwisk, powoduje wiele zabawnych sytuacji) oraz perkusista Tomasz „Harry” Waldowski. Piotr wniósł do zespołu wyjątkową drapieżność i brzmienie gitar, a Tomasz - jazzową lekkość i swobodę.

 / Fot. Materiał prasowyZespół "Besides" to młody i bardzo obiecujący zespół na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku.

20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu "We Were So Wrong" , jak na tą chwile ciepło przyjętego przez krytykę i fanów. Na krążku można usłyszeć 10 instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji. We Were So Wrong” - jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. Aktualnie zespół promuję album koncertami w Polsce, ma za sobą kilka tras koncertowych w tym z Tides From Nebula.

 / Fot. Materiał prasowyBesides jest zwycięzcą 8. edycji programu "Must be The Music. Tylko Muzyka". W programie wzbudził wielkie zainteresowanie. Adam Sztaba o zespole: ”Muzyka instrumentalna w tym programie to niezwykła rzadkość, a na takim poziomie to już ewenement. Zespół Besides - jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu.

Na koncertach wspomagani są pięknie konstruowanymi obrazami przez vidżejkę Justynę Gurbisz. Muzyka Besides zadebiutowała na falach radiowej „Trójki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośniach radiowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.