Facebook Google+ Twitter

Lena i Jakub to najpopularniejsze imiona w Polsce w 2014 roku. Zobaczcie pełne zestawienie

Lena i Jakub to najczęściej nadawane dzieciom imiona w ubiegłym roku w Polsce. Dużą popularność cieszą się również Julie, Maje, Zuzanny, a wśród imion męskich w ostatnich latach dominowały imiona, takie jak: Antoni, Filip i Jan.

 / Fot. Krzysztof Kapica/PolskapresseMinisterstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało zestawienie najczęściej nadawanych imion w ubiegłym roku. Wynika z niego, że lista najpopularniejszych imion nie zmienia się od 10 lat. Jest tylko jeden wyjątek - od 2 lat, począwszy od 2013 roku liderką rankingu jest Lena, wypierając z pierwszego miejsca imię Julia.

Najczęściej nadawane imiona żeńskie w 2014 roku to kolejno: Lena, Zuzanna, Julia, Maja, Hanna, Aleksandra i Amelia. Z kolei, wśród imion męskich dominują takie imiona jak: Jakub, Kacper, Antoni, Filip, Jan, Szymon, Franciszek i Michał.

Imię Lena w 2014 roku najczęściej wybierali rodzice z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Imię Zuzanna było zaś najpopularniejszym imieniem nadawanym na terenie województw: lubelskiego, małopolskiego i pomorskiego. Na Dolnym Śląsku i w Zachodniopomorskim rodzice swoim córkom najczęściej nadawali imię Hanna.

W przypadku imion dla chłopców Jakub - to najczęściej nadawane imię w 2014 roku w większości województw, z wyjątkiem mazowieckiego, gdzie zarejestrowano najwięcej Janów.

Zobacz także: John, Collin, a może Cler? Od marca rodzice będą mogli nadawać dzieciom obce imiona

źródło:MSWWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.