Facebook Google+ Twitter

Lenarczyk w The International Academy of Television Arts&Sciences

Piotr Lenarczyk, Head of Programming and Acquisitions kanałów Water Planet i Novela tv, został członkiem The International Academy of Television Arts & Sciences, która przyznaje The International Emmy® Awards.

International Academy of Television Arts & Sciences jest organizacją nadawców o międzynarodowym zasięgu. Jej członkowie pochodzą z ponad 50 krajów i 400 firm z sektora telewizyjnego, Internetu, telefonii komórkowej oraz technologii. Sześćdziesiąt procent Zarządu pochodzi spoza terytorium Stanów Zjednoczonych, reprezentując największe na świecie przedsiębiorstwa produkcyjne, najbardziej liczących się dystrybutorów i nadawców.

Akademia została założona w 1969 roku w celu promowania najwyższej jakości programingu o charakterze międzynarodowym. Jest to również organizacja, która przyznaje Międzynarodową Nagrodę Emmy dla najlepszych programów telewizyjnych produkowanych i emitowanych poza Stanami Zjednoczonymi.

Piotr Lenarczyk zawodowo związany jest ze spółką Polcast Television, gdzie od maja b.r. pełni funkcję Head of Programming and Acquisitions dla kanałów tematycznych Water Planet i Novela tv. Jest odpowiedzialny za ich programowanie i rozwój.

Wcześniej związany był z londyńskim Technicolor Network Services UK, gdzie pełnił funkcję Project Managera. Był odpowiedzialny za projekty nowych kanałów tematycznych głównie dla Walt Disney oraz ABC. Pracował również dla TVP, gdzie pełnił między innymi funkcję dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej i Handlu. W ostatnich latach udzielał konsultacji w zakresie sprzedaży, dystrybucji i koprodukcji telewizyjnej na rynkach CEE. Jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył również informatykę w Adelphi Univeristy w Nowym Jorku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.