Facebook Google+ Twitter

Leo Beenhakker wygrał proces, menedżer musi przeprosić

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-12 21:18

Trener polskiej reprezentacji piłkarskiej Leo Beenhakker wygrał proces wytoczony poznańskiemu menedżerowi sportowemu Radosławowi Osuchowi. Dziś Sąd Okręgowy uznał, że pozwany naruszył dobra osobiste Holendra.

Sprawa dotyczyła felietonu Osucha zamieszonego na stronie internetowej. Autor zasugerował w nim, że Beenhakker traktuje zawodników przyjmowanych do kadry jak żywy towar i nie jest dla niego ważne dobro polskiej piłki. Zasugerował też, że trener prowadzi nielegalne transfery polskich piłkarzy.

Sędzia Maciej Busz podkreślał, że pozwany nie przedstawił dowodów na poparcie swoich racji. Dodatkowo naraził Beenhakkera na utratę zaufania wśród zawodników i w całym środowisku piłkarskim.

Sąd zdecydował, że Osuch musi usunąć felieton ze strony internetowej. Ma także na tej stronie (www.gol.pl) zamieścić przeprosiny. Podobne oświadczenie ma się ukazać w gazecie "Metro". Sąd zobowiązał też pozwanego do zapłaty 75 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Wanda" w Warszawie.

Radosław Osuch zapowiedział odwołanie od wyroku. Po rozprawie mówił, że podtrzymuje tezy zawarte w felietonie. Jego zdaniem dowody na ich poparcie pojawią się, gdy Holender przestanie być trenerem polskiej reprezentacji.

Leo Beenhakker od początku sprawy nie pojawiał się w poznańskim sądzie. Nie było go także na ogłoszeniu wyroku. Reprezentował go pełnomocnik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.