Leo Messi show! Argentyna - Brazylia 4:3 [Wideo]

W cieniu piłkarskich Mistrzostw Europy odbyło się w New Jersey towarzyskie spotkanie pomiędzy reprezentacjami Argentyny i Brazylii. Podopieczni Alejandro Sabelli po niezwykle emocjonującym meczu pokonali ekipę Canarinhos 4:3. Trzy bramki dla Argentyńczyków zdobył Lionel Messi.

/ Fot. Andre Kiwitz, Creative Commons 2.0Sezon 2011/12 dla zdobywcy Złotej Piłki za poprzedni rok, równie dobrze się zaczął, jak i zakończył. Strzelając hattricka w spotkaniu z Brazylią, Lionel Messi przeszedł do historii, bowiem w trzech spotkaniach w tym sezonie w barwach Albicelestes zdobył w sumie aż siedem goli i zaliczył jedno otwierające podanie. Mało tego, licząc wszystkie rozgrywki i gole strzelone także dla FC Barcelony "Atomowa Pchła" zdobyła w całym sezonie niesamowitą liczbę 82 bramek, co jest osiągnięciem niewyobrażalnym i bez precedensu w historii piłki nożnej!

Zanim Messi rozpoczął swój festiwal strzelecki to Brazylia jako pierwsza wyszła na prowadzenie, w 23 minucie po strzale Romulo i błędzie argentyńskiej defensywy. Jednak w ciągu zaledwie czterech minut (między 31., a 34. minutą gry) Argentyna za sprawą niezwykle szybkiego i błyskotliwego Messiego prowadziła 2:1. Największa gwiazda w talii Sabelli znakomicie zachowała się w polu karnym i po fantastycznych prostopadłych podaniach od kolegów nie miała problemu z umieszczeniem piłki w siatce, bramki strzeżonej przez Rafaela.

Obraz gry i wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. W drugiej połowie Canarinhos zadali dwa ciosy, które zamienili na gole. Najpierw w 56 minucie Oscar doprowadził do wyrównania, a następnie w 72 minucie Brazylia ponownie odzyskała prowadzenie, kiedy to po dużym błędzie golkipera Romero, Hulk z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Jednak to nie był koniec wielkich emocji w tym meczu. Zaledwie cztery minuty po golu Brazylijczyka na listę strzelców wpisał się Federico Fernandez, który strzałem głową po rzucie rożnym doprowadził do wyrównania.