Facebook Google+ Twitter

Leonard Cohen już dziś wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi

Leonard Cohen, ulubiony muzyk księcia Karola, dziś wieczorem wystąpi w Atlas Arena w Łodzi. Będzie to jedyny koncert tego kanadyjskiego muzyka w Polsce.

Leonard Cohen / Fot. mat. prasowePochodzący z żydowskiej rodziny o rodowodzie litewskim artysta jest absolwentem wydziału humanistycznego Uniwersytetu McGill w Montrealu w Kanadzie. Podróżował po całym świecie często nawet zmieniając miejsce zamieszkania. Tak np. przez dłuższy czas mieszkał w Grecji, Londynie, Nowym Jorku, Nashville, Bombaju, Los Angeles. Przez wiele lat pod imieniem Jikan (Cichy) przebywał w buddyjskim klasztorem zen spod Los Angeles gdzie udało mu się znaleźć spokój wewnętrzny i uwolnić się od depresji. W 2008 roku ruszył w wielką trasę koncertową podczas której wystąpił m.in. w katowickim Spodku i na warszawskim Torwarze. 12 sierpnia 2012r. rozpoczęła się kolejna trasa koncertowa Cohena, promująca wydany 31 stycznia 2012r. album OLD IDEAS. Koncerty zaplanowano m.in. w Belgii, Danii, Norwegii, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Turcji, Rumunii, Francji, Hiszpanii i Portugalii, a następnie w USA i Kanadzie.

Dziennik brytyjski "Financial Times" napisał o nim: "Nie ma drugiego takiego artysty, który potrafiłby uwodzić publiczność, jak Leonard Cohen. Kiedyś cieszyłby się reputacją twórcy zdolnego uwieść każdą kobietę, dziś, w wieku 78 lat wykorzystuje swój talent ku innym celom, rzucając do swych stóp publiczność na całym świecie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszyscy w Łodzi na koncercie... a ja się pocieszam płytą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.