Facebook Google+ Twitter

Leonard Cohen nie żyje. Artysta odszedł w wieku 82 lat.

Informacja o śmierci Leonarda Cohena została zamieszczona na jego stronie na Facebooku. Gwiazda muzyki, kanadyjski poeta i autor piosenek odszedł w wieku 82 lat w Kalifornii.

Leonard Cohen na koncercie w Łodzi 19.07.2013r. / Fot. Fot. Adam Sęczkowski"Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarł legendarny poeta, twórca piosenek i artysta Leonard Cohen. Straciliśmy jednego z najbardziej cenionych i twórczych wizjonerów" - głosi oświadczenie na profilu piosenkarza. Na Facebooku zamieszczono także wstępne informacje o pogrzebie Cohena. Uroczystość ma odbyć się w późniejszym terminie w Los Angeles. Rodzina artysty poprosiła o uszanowanie prywatności.
Leonard Cohen na koncercie w Łodzi 19.07.2013r. / Fot. Fot. Adam Sęczkowski
Leonard Cohen urodził się w Montrealu w 1934 r. Jego ojciec Nathan pochodził z Polski, matka Klonitsky z Litwy. W 1956 r. wydał swój pierwszy tom poezji. Później napisał także dwie powieści. Ku muzyce wyraźnie zwrócił się w latach 60. Podczas trwającej prawie pół wieku kariery piosenkarskiej Leonard Cohen zyskał miliony fanów na całym świecie i wywarł ogromny wpływ na pokolenia artystów. Do jego największych przebojów należą: "Suzanne", "Hallelujah", "Dance me to the end of love", "In my secret life", "Bird on The Wire", "First We Take Manhattan" czy "I'm your man".
Leonard Cohen na koncercie w Łodzi 19.07.2013r. / Fot. Fot. Adam Sęczkowski
Ostatni album w dyskografii artysty to "You Want It Darker" z października 2016 roku to rozmowa z Bogiem, Jezusem, rozmyślenia nad wiarą i nadzieją. W tytułowym utworze Artysta śpiewał: "Hineni, hineni!", a więc te same słowa, które wypowiadał Abraham do Boga, które to oznaczają: "Oto jestem, Panie".

Muzyczny świat stracił wspaniałą postać!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.