Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18148 miejsce

Leonard Cohen - nowa płyta "Popular Problems" [video]

Kanadyjski poeta i pieśniarz skończył 80 lat, wydał nową płytę i obiecuje sobie jeszcze wiele dokonań. Najnowsze wydawnictwo Cohena "Popular Problems" to dziewięć kompozycji, które świadczą o klasie twórcy.

Leonard Cohen - (LP) Popular Problems; okładka. http://www.hipersonica.com/?s=Cohen licencja: CC3.0 / Fot. hipersonica.comLeonard Cohen na swoje 80. urodziny sprawił sobie podarunek. Chociaż trzynasty studyjny album piosenkarza to znakomity prezent dla wszystkich. Płyta, która nie przynosi z sobą rozczarowań. Przez pół wieku zdążył zakochać w swoim rozpoetyzowanym świecie miliony ludzi. Kanadyjczyk niezmiennie utrzymuje wysoki poziom artystycznych dokonań i wciąż ma szczery zamiar czarować głębią swojego głosu, aż po ostatnie dni.

Longplay "Popular Problems" ukazał się 23 września. Wydawnictwo zawiera dziewięć utworów, których odbiór może ukontentować nie tylko wielbicieli artysty i miłośników podobnych brzmień, żeby wspomnieć tytułem przykładu Nicka Cave'a czy Macieja Zembatego. "Popular Problems" to przede wszystkim opowieści w stonowanym nastroju jakiego można było oczekiwać. Proza życia, przemijanie, codzienność odmieniona charakterystyczną melorecytacją, która zdaje się oscylować wokół drzemiących śpiewów, które Cohen budzi we właściwym czasie. Muzyczna wielowątkowość temporalnych przestrzeni i dystansów to naturalne środowisko ballad kanadyjskiego pieśniarza.

Płytę otwiera "Slow", podszyty subtelnym bluesem i elektrycznym pianinem utwór z chórkiem, który rozdziera szeptany nastrój pierwiastkiem dramatyzmu. Tytuł ilustruje się niemal literalnie i nuta w nutę: "It's not because I'm old / Its not because I'm dead." Cohen usprawiedliwia lenistwo rytmu jego umiłowaniem i zaklina się, że wiek nie ma tu nic do rzeczy. Nic tylko pozazdrościć.

"Almost Like The Blues" jest już tylko strukturą raczej bliski tytułowym smutkom. Ponura noir-bomb znaczona pociągnięciami smyczków jest przestrzenią dla opowieści o zbrodni ludobójstwa, upiorach wojny, z okruchem religijnej refleksji: "I saw some people starving / There was murder, there was rape / Their villages were burning / They were trying to escape." W tym wszystkim można znaleźć nawet gorycz czarnego humoru.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.