Facebook Google+ Twitter

Leonard Cohen procesuje się ze swoją byłą manager

Kelley Lynch, była towarzyszka życiowa i manager Leonarda Cohena przez lata pomawiała artystę o rzekome uzależnienie od narkotyków. Dopuszczała się też wobec artysty pogróżek oraz kradzieży kilku milionów dolarów.

Leonard Cohen, Trouville-sur-Mer (Normandia, Francja) - 26 czerwiec 1988r. / Fot. Roland Godefroy/Wikipedia/Creative Commons 3.0Legendarny artysta, podczas trwającej 17 lat współpracy z Kelley Lynch, miał romans. Ich drogi definitywnie rozeszły się w 2004 r., kiedy to Leonard Cohen (77) postanowił zwolnić manager z pracy, gdyż odczuwał zagrożenie z jej strony. Kobieta regularnie nękała artystę poprzez maile i wiadomości głosowe. Lynch powiadamiała też osoby trzecie o rzekomym uzależnieniu od narkotyków Leonarda Cohena. "To nie jest przyjemne uczucie. Lynch oskarżyła mnie o to, że jestem uzależniony od narkotyków i o wiele innych rzeczy." - przytacza słowa Leonarda Cohena serwis New Musical Express. Zaznacza przy tym, że ucierpiało z tego powodu jego dobre imię i wizerunek.

Cohen wyjawił w sądzie miasta Los Angeles, że korespondencja zawierająca groźby kierowane pod Leonard Cohen, Trouville-sur-Mer (Normandia, Francja) - 26 czerwiec 1988r. / Fot. Roland Godefroy/Wikipedia/Creative Commons 3.0jego adresem była szczególnie liczna w 2004 r. zaraz po rozstaniu się z manager. Bywało, że artysta otrzymywał 20-30 wiadomości dziennie, które były pogróżkami. Niektóre z tych wiadomości były 10-minutowymi wypowiedziami, w których Lynch odnosiła się do Cohena w dość jednoznaczny sposób mówiąc mu, że "należałoby zająć się i zastrzelić" artystę. Od tego czasu począł zwracać baczniejszą uwagę na otoczenie w jakim się znajduje i pozostawał w niepewności i zagrożeniu. Szczególnie dokuczliwym zdawało się być pomawianie kanadyjskiego barda o kłopoty narkotykowe.

Zwolnienie Kelley Lynch z funkcji managera wiąże się też z oskarżeniem przez Cohena o kradzież około 5 mln dolarów, które posiadał w czasie ich wspólnego pożycia. Prawnik artysty Scott Edelman zachodzi w głowę: "Nie wiem co ona zrobiła z tymi pieniędzmi."

Obecnie Leonard Cohen planuje trasę koncertową promującą jego nowy album pt. "Old Ideas". Wydana w styczniu tego roku płyta jest 12 studyjnym dziełem rozpoetyzowanego pieśniarza. Już 12 sierpnia wystąpi w belgijskim Gent,a następnie odwiedzi Irlandię, Francję, Włochy, Danię i Hiszpanię z planowanym zakończeniem tournee w Portugalii na dzień 7 października w Lizbonie. Dokładne daty koncertów w Wielkiej Brytanii i krajach Ameryki Północnej nie są jeszcze znane.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.