Facebook Google+ Twitter

Leonardo da Vinci. Program, z którego warto skorzystać

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-29 13:30

Zagraniczne staże i możliwość rozwoju zawodowego to tylko nieliczne atuty programu edukacyjnego Leonardo da Vinci, oferowanego przez Unię Europejską.

Logo programu Leonardo da Vinci / Fot. http://www.leonardo.org.pl/Odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej praktycznie w każdej dziedzinie życia pojawiły się nowe możliwości rozwoju, zarówno indywidualnego jak i ogólnego. Dotyczy to także studentów, którzy dzięki programom edukacyjnym oferowanym przez Unię Europejską mogą uczestniczyć m.in. w wymianach studenckich. Do takich programów należą m.in. Socrates, Erasmus oraz Leonardo da Vinci. Co ważne, cieszą się one coraz większym powodzeniem wśród młodych ludzi.

Staże zawodowe, które są podstawą programu Leonardo da Vinci trwają 13 tygodni i są niepowtarzalną szansą na pogłębienie znajomości języków oraz zdobycie doświadczeń zawodowych w międzynarodowym środowisku, przy czym są one w całości opłacone ze środków Unii Europejskiej. Jedną z wielu uczestniczek programu Leonardo da Vinci jest Magda. Absolwenta kierunku Turystyka i Rekreacja, która odbyła staż w Hiszpanii i zdanie to w pełni podziela. Celem programu jest przede wszystkim zdobywanie i wykorzystanie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w nowym środowisku zawodowym, zachęcenie do nauki języków obcych, rozwój osobisty, wzmacnianie roli i konkurencyjności na rynku pracy oraz podnoszenie znajomość ogólnoeuropejskich standardów zawodowych i kulturowych osób w nim uczestniczącym. Program jest realizowany od 1 stycznia 2007 r. do końca grudnia 2013 r.

Aby wziąć w nim udział należy spełnić następujące warunki: znać język obcy na poziomie komunikatywnym w zależności od kraju do jakiego chce się wyjechać (oczywiście znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem) oraz należy wykazać się wysoką motywacją do wyjazdu, czyli jak mówi Magda, stażystka z Hiszpanii - należy samemu zgromadzić wszystkie dokumenty oraz przedstawić swój pomysł na wyjazd organizatorom. Jak przyznaje, nie jest to łatwe zadanie, ale z całą pewnością warto poświęcić na to swój czas. Przede wszystkim jednak, trzeba posiadać dyplom ukończenia szkoły. Jest to furtka otwierająca drogę do zagranicznego stażu.

Zdaniem osób, które brały udział w tym projekcie jest to niepowtarzalna szansa na rozwój, dodatkowo potwierdzona certyfikatem – „Europass Mobilność”. Dokument ten jest potwierdzeniem nabytych kwalifikacji zawodowych. Łukasz, absolwent wydziału architektury, odbył praktykę w Niemczech, a po jej zakończeniu otrzymał propozycję stałej pracy, z której oczywiście skorzystał.

Bardziej szczegółowe informacje można odnaleźć tutaj: leonardo.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.