Facebook Google+ Twitter

Leonardo DiCaprio mówi o chciwości przemysłu węgla, ropy i gazu. I daje 15 mln na rozwój energetyki odnawialnej (wideo)

- Nie możemy sobie pozwolić, aby korporacyjna chciwość przemysłu węgla, ropy i gazu określała przyszłość ludzkości - twierdzi Leonardo DiCaprio. Aktor przekazał 15 mln dolarów organizacjom zajmującym się energią odnawialną.

 / Fot. materiały prasoweLeonardo DiCaprio znany jest ze swojej szczodrości i działalności na rzecz ochrony środowiska. Aktor przekazał dotacje warte łącznie 15 milionów dolarów organizacjom, które zajmują się ograniczeniem pozyskiwania energii z węgla, ropy oraz gazu. DiCaprio poinformował o darowiźnie podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Szwajcarii. „Nie możemy sobie pozwolić, aby korporacyjna chciwość przemysłu węgla, ropy i gazu określała przyszłość ludzkości” - zaapelował na konferencji. Aktor rok temu podarował taką samą kwotę organizacjom walczącym z paliwem kopalnym. Gwiazdor wsparł także kwotą 50 tysięcy dolarów film Adriana Greniera, poświęcony wielorybom.

Cover Video/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Barwo! oby takich więcej!
bo jak na razie to słyszę że w Davos martwią się o spadek cen ropy i zahamowany rozwój Chin.... Takie gesty , trzeba nagłaśniać. bo czas przejść do konkretnych czynów a nie gadania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.