Facebook Google+ Twitter

Leonardo DiCaprio zagra Steve'a Jobsa w filmie Danny'ego Boyle'a

Leonardo DiCaprio wcieli się w rolę Steve'a Jobsa. Reżyserem filmu na temat założyciela i szefa Apple ma być Danny Boyle, który zastąpił Davida Finchera.

 / Fot. By Siebbi (ipernity.com) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsScenariusz filmu opartego na na biografii Jobsa pióra Waltera Isaacsona napisał Aaron Sorkin. Był on m.in. twórcą scenariusza produkcji "Social Network", opowiadającej o twórcy Facebooka, Marku Zuckerbergu. Informacja, że w rolę Steva Jobsa wcieli się Leonardo DiCaprio została przyjęta z umiarkowanym entuzjazmem. I nie chodzi tu o umiejętności, bo DiCaprio to aktor wybitny, bijący na głowę Ashtona Kutchera, który wcielił się w rolę Jobsa w filmie Joshuy Michaela Sterna. Wątpliwości budzi przede wszystkim znikome podobieństwo aktora do założyciela Apple.

Początkowo kolejny film o Stevie Jobsie miał wyreżyserować David Fincher, ale producenci zrezygnowali z niego i zatrudnili Danny'ego Boyle'a. Fincher widział w roli głównej Christiana Bale'a znanego choćby z filmów Christophera Nolana o Batmanie. Media donosiły, że uzależnił on pracę nad biografią od obsadzenia Bale'a.

Producentem filmu jest Scott Rudin, który ma na swoim koncie takie obrazy jak "Kapitan Phillips", "Dziewczyna z tatuażem" czy "Social Network".

Jak ujawnił Aaron Sorkin produkcja będzie podzielona trzy wątki osnute wokół Maka firmy NeXT, którą Jobs założył po odejściu z Apple i iPoda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.