Facebook Google+ Twitter

Lepiej podróżować samochodem czy motocyklem?

Na drogach nie brakuje samochodów, ale motocykle również nie należą do rzadkich uczestników ruchu drogowego. Jakie są różnice między jednym a drugim?

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c1/Muench_1000_02.jpgMając do wyboru jeden czy drugi środek komunikacji, co powinniśmy wybrać? Czym powinniśmy się sugerować przy wyborze każdego z nich? Warto stawiać na wygodę i być może większe bezpieczeństwo, a może wręcz przeciwnie - należy "zaryzykować" i wybrać szybszą, mniej bezpieczną i komfortową podróż?

- Przede wszystkim wygoda. Samochód w tej kwestii zdecydowanie wygrywa z motorem. Zdaję sobie sprawę z tego, że warunki pogodowe mają wpływ na warunki jazdy. Da się to odczuć zarówno w jednym, jak i drugim pojeździe. Jednak, gdy pada deszcz to wiem, że jadąc samochodem nie zmoknę, nie zmarznę, gdy będzie zimno. Samochód nadaje się do jazdy o każdej porze roku. Nie wyobrażam sobie jazdy motocyklem w zimę. Poza tym czterokołowiec ma większą pojemność. Jest bardziej rodzinny. Nie mogę powiedzieć tego o motorze, gdzie maksymalnie zmieszczą się dwie osoby - opowiada Andrzej.

- Gdy jest się prawdziwym fanem motocykli nie straszny jest wtedy deszcz czy mróz. Być może samochodem jest wygodniej, ale czy bezpieczniej? Wszystko zależy od kierowcy - dodaje Łukasz. Nie do końca można się z tym zgodzić, gdyż to motocykliści są uważani za dawców narządów. Jadąc motorem na pewno podczas wypadku są mniejsze szanse przeżycia niż podczas jazdy samochodem.

Samochód jest pojazdem rodzinnym, motocykl na pewno nie. - Wiadome jest, że czterokołowy pojazd pomieści nie tylko kierowcę i jego pasażera, jak to jest w przypadku motocykla, ale również może pomieścić np. trójkę dzieci, a do bagażnika dodatkowo zakupy tygodniowe. Bez problemu mogę nim przetransportować mojego zwierzaka. Motor z pewnością nie "udźwignie" takiego ciężaru - dodaje Andrzej. Ale czy motocykl nie jest przeznaczony do chwili relaksu dla tych, dla których pasją jest jazda na dwukołowym śmigaczu? - Motor jest przeznaczony do tego, żeby poszaleć - dodaje Mariusz. Warto jednak szaleć w granicach zdrowego rozsądku, pamiętając jednocześnie o innych uczestnikach ruchu.

Motor kojarzy się z szybką jazdą, na pewno powoduje większe wydzielanie adrenaliny. Z pewnością nie brakuje jej również u kierowcy samochodu, na pewno początkującego. Jednak to motocykliści mogą "śmigać" między samochodami, gdy te stoją w korku. To właśnie motory wymagają odpowiedniego ustawienia ciała podczas skrętu. Podczas, gdy jadąc czterokołowym pojazdem, wystarczy skręt kierownicą w odpowiednią stronę i ewentualną redukcję biegu. Nie można jednak powiedzieć, że podróż jednym czy drugim pojazdem jest łatwiejsza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Po raz: "wyższa prędkość podczas pokonywania zakrętów" - bzdura niesamowita ;-) Po dwa: jak ja nie lubię słowa "motor" w znaczeniu motocykl ! w tym artykule "motor" jest nadużywany strasznie !!, po trzy: kto to jest ten Krzysiek, Łukasz, Radek, Karol ? wywiad z nie wiadomo kim ?. Sumarycznie = słaby artykuł, mimo że temat ciekawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie zrozumiem dlaczego mówi się o nas dawcy narządów... Po wypadku śmiertelnym ciało motocyklisty to jedna miazga, tu nie umiera się na zawał, tylko przez poważne obrażenia wewnętrzne...
"To właśnie motory wymagają odpowiedniego ustawienia ciała podczas skrętu.."
Wcale nie. Wystarczy wykorzystać przeciwskręt;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2010 18:12

Bardzo ciekawy temat :) Niestety zainteresowanych jest malutko a nie wiedzą co tracą, gdyż nawet krótka przejażdżka moto jest czymś wspaniałym:) To trzeba polubić, a moto kochać. Za temat przybijam 5* :) Niemniej przy podróżowaniu moto i nie tylko podróżowaniu, wskazane zachować max rozwagi - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.