Facebook Google+ Twitter

Lepiej późno niż wcale

Premier w piątkowym wywiadzie dla TVP1 przeprosił za zachowanie sekretarza stanu Lipińskiego.

Kaczyński bije się w pierśW piątek 29 września premier Jarosław Kaczyński w obszernym wywiadzie udzielonym telewizji polskiej przeprosił za zachowanie Lipińskiego, próbującego we wtorek przekupić posłankę Beger. Ponadto wyjaśnił, że PiS zgodzi się na przyspieszone wybory tylko w przypadku, w którym nie uda się stworzyć większości parlamentarnej. Obiecywał rozwiać wszelkie wątpliwości „zatrwożonego” i „zagubionego” elektoratu wciąż żyjącego wtorkowymi nagraniami TVN.

Jarosław Kaczyński mówił o zajściu jako o „praktykach stosowanych w Sejmie od wielu lat”.

„Myśmy chcieli dobrze, bo chcieliśmy większości dla rządu, który zmienia Polskę, ale rzecz przekroczyła granice dobrego smaku i te normy, które okazały się dla społeczeństwa bardzo ważne - dziś to wiemy lepiej niż wiedzieliśmy to jeszcze kilka dni temu”

Stwierdził, że nie zostały one w rażący sposób przekroczone.

Słowo komentarza:

Warto zachować twarz, choćby po to, by odejść w dobrym stylu. Premier nie zamierza łatwo sprzedać skóry. Mimo drastycznie słabnącego poparcia i nacisku opozycji, wciąż usiłuje udowodnić wszystkim wokół, że nic się nie stało, a szpiegowska taśma była wymysłem spragnionych sensacji telewidzów. Nie wiem, czy mam ochotę po raz kolejny komentować tanie zagrywki najlepszego polityka w Polsce. Moralność sięgnęła dna, znaczenie klasy politycznej jako elity uległo nagłej dewaluacji, to, o czym mówiono półsłówkami, reporterzy TVN i posłanka Renata Beger obnażyli w pełnej krasie. Wstydzę się. Normy okazały się dla mnie potrzebne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Daleko idąca nadinterpretacja? Wszyscy widzieliśmy tę taśmę. Nie trzeba być odpowiednią służba żeby odróznić propozycje korupcyjną od "negocjacji".

Komentarz został ukrytyrozwiń

(-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W zdaniu "[..] przeprosił za zachowanie Lipińskiego, próbującego we wtorek przekupić posłankę Beger." druga część jest już daleko idącą nadinterpretacją - takie oceny zostawmy odpowiednim służbom; nie nam o tym wyrokować, nawet jeśli Ktoś to sugeruje (czytaj: wymusza).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj w salonie politycznym radiowej Trójki odbyła się na ten temat ciekawa dyskusja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.