Facebook Google+ Twitter

"Lepiej, żeby Biden nie był katolikiem"

Najlepiej dla Joe Bidena byłoby, gdyby nie był katolikiem - tak opisuje sytuację kandydata demokratów na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych opiniotwórczy tygodnik katolicki "National Catholic Register" (NCR).

Joseph Biden przybywa na konwencję Demokratów w Denver. / Fot. EPA/TANNEN MAURYW redakcyjnym artykule waszyngtońskie pismo wnikliwie analizuje poglądy, przyznającego się do katolicyzmu polityka, na temat aborcji. Zdaniem redaktorów NCR stanowisko 65-letniego członka Partii Demokratycznej stoją w sprzeczności z nauczaniem Kościoła i są dowodem, że niektórzy katolicy "paktując z ciemną stroną, stali się agentami destrukcji i rozpaczy, które pozostawia po sobie doświadczenie aborcji".

- Większość Amerykanów jest już przeciwko aborcyjnej rzezi. Za 100 lat przeciwnicy Kościoła przedstawią nowe oskarżenie. Obwinią Kościół o aborcję. I będą mieli rację. Wymienią nazwiska czołowych dziś katolików i osądzą Kościół nie na podstawie jego nauczania, lecz odwołując się do konkretnych czynów katolików - czytamy w amerykańskim tygodniku.

NCR zwraca uwagę, że choć senator z Delawere 5 lat temu głosował przeciwko legalizacji aborcji przez częściowe urodzenie, był z drugiej strony przeciwko temu, by traktować nienarodzone dziecko, które zginęło wraz z matką w zamachu w Oklahoma City, jako ofiarę przestępstwa federalnego, sprzyjał ułatwieniom w działalności klinik aborcyjnych, a także był zwolennikiem badań nad komórkami macierzystymi. Tygodnik przypomina także, że w 2004 roku bp Michael Saltarelli - ówczesny ordynariusz Wilmington, macierzystej diecezji Bidena - sugerował, by proaborcyjni katolicy nie przyjmowali Komunii Świętej.

- W czasach niewolnictwa było wielu katolików, opowiadających się za niewolnictwem wbrew nauczaniu Kościoła. W czasach misji byli nadużywający przemocy konkwistadorzy. Musimy robić wszystko co w naszej mocy, by można było usłyszeć prawdziwą historię Kościoła - piszą redaktorzy, zachęcając do głoszenia prawdy o rzeczywistym stosunku katolików do życia nienarodzonych.

Na podstawie artykułu "National Catholic Register".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"paktując z ciemną stroną, stali się agentami destrukcji i rozpaczy, które pozostawia po sobie doświadczenie aborcji"

o rany. Zupełnie jakbym czytał "Nasz Dziennik" albo słyszał kogoś z LPR. Może za chwilę dowiemy się jeszcze, że Barack Obama i jego sztab to "inni szatani"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.