Facebook Google+ Twitter

Lepper i Łyżwiński skazani za seksaferę

2 lata i 3 miesiące więzienia dla Andrzeja Leppera i 5 lat dla Stanisława Łyżwińskiego - to wyrok jaki zapadł dziś w sprawie tzw. "seksafery w Samoobronie". Wyrok nie jest prawomocny, oskarżeni zapowiadają apelację.

Andrzej Lepper / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Lepper.jpgSędzia Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim nie zastosował złagodzenia w postaci zawieszenia kary. Przewodniczący Samoobrony - Andrzej Lepper - oskarżony był o przyjmowanie "korzyści o charakterze seksualnym". Stanisława Łyżwińskiego oskarżono o gwałt i wykorzystywanie seksualne członkiń partii.

Andrzej Lepper na antenie Telewizji Polskiej, twierdząc, że nie ma nic do ukrycia, zaapelował do sądu o odtajnienie rozprawy. Przewodniczący Samoobrony, zapowiada apelację od wyroku. Lepper zaznaczył, że jeżeli sprawa nie zostanie uchylona przez polski sąd, skieruje ją do Trybunału w Strasburgu.

Apelację zapowiada również Stanisław Łyżwiński, który nie mógł osobiście stawić się w sądzie ze względu na zły stan zdrowia. "Wyrok był przygotowany, wpisanie daty tylko pozostało" - tak sprawę skomentowała Wanda Łyżwińska, żona oskarżonego i była posłanka Samoobrony.

Seksafera w Samoobronie rozpoczęła się po publikacji artykułu "Praca za seks w Samoobronie" autorstwa Marcina Kąckiego. Na łamach "Dużego Formatu", dodatku do "Gazety Wyborczej", Aneta Krawczyk ujawniła, że pracę na wysokim stanowisku w biurze posła Stanisława Łyżwińskiego uzyskała w zamian za usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu oraz Lepperowi. Kobieta zażądała także alimentów na 3,5-letnią córkę, której ojcem miał być Łyżwiński. W toku wyjaśniania sprawy przeprowadzono badania DNA, które jednoznacznie zaprzeczyły jakoby poseł był ojcem dziecka Krawczyk.

Źródło: TVN24 [1] [2], tvp.info, Wikipedia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.02.2010 18:50

Korupcja rózne ma w Polsce odmiany. Jedni sprzedają się za kasę innym wystarczy goła dupa :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2010 18:47

Ja bymwierzył w uczciwość sądu gdyby skazał trzy osoby. Te dwie wymienione w wyroku + Anetę Krawczyk. Zarzekała sie ona, ze 100%ym ojcem dziecka jest Pan Lepper potem Pan Łyżwiński ., a na końcu sie okazało ze jakiś nr ,,3''.
A.K. powinna być skazana za krzywoprzysięstwo, i nie powinna swiadczyc dalej w sprawie przeciw tym Panom bo ewidentnie straciła wiarygodność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wyrok nie jest prawomocny" - i wszystko jasne. Skazani złożą apelację, poczekamy parę miesięcy i dostaną przysłowiowe "zawiasy". Zresztą Łyżwiński podobno nawet dziś może wyjść z aresztu - od 5 lat więzienia odliczono mu już 2,5 za areszt plus sędzia przychylił się do prośby o zwolnienie warunkowe. A pan Lepper? Zobaczymy. Raczej nie włoży pasiastej piżamki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.