Facebook Google+ Twitter

Lepper lata na weekend do domu rządowym samolotem

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-24 07:29

Wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper rządowym samolotem lata w weekendy do domu pod Darłowem. Tylko na trzy lipcowe loty wydał z publicznych pieniędzy prawie 17 tysięcy złotych.

fot. APP Oficjalnie urzędnicy mówią o trzech podróżach Leppera z Warszawy na wojskowe lotnisko w Darłówku i z powrotem. – Wicepremier Andrzej Lepper był głównym dysponentem wojskowego samolotu specjalnego M-28 Bryza w lotach z wykorzystaniem lotniska w Darłówku trzy razy – twierdzi Beata Żmijewska, główny specjalista z Centrum Informacyjnego Rządu. My dowiedzieliśmy się, że lotów było więcej. Ile? Oficjalnie nikt nie chce nam tego powiedzieć.

Według informacji Centrum Prasowego Rządu, oficjalne loty odbyły się: 1, 22 i 25 lipca. Każdy z nich kosztował średnio ponad 5 tysięcy złotych. Największe koszty to, oczywiście, paliwo do samolotu, ale wicepremier zamawiał również catering. Podczas ostatniego lotu tylko za poczęstunek na pokładzie zapłacił 1100 złotych. Wcześniej na posiłki wydał odpowiednio 521 i 306 złotych.

Sam Lepper nie ma sobie nic do zarzucenia. – Nie latałem tam prywatnie, tylko służbowo na imprezy, które objąłem patronatem. A to, że przy okazji odwiedziłem rodzinę to źle? Co, nie miałem dzieciaków zobaczyć? Pewnie, że można taniej tam dojechać. Niech pan pisze – najtaniej jest rowerem – skomentował wicepremier Lepper.

Gdyby wicepremier Andrzej Lepper zamiast podróżować samolotem pojechał do domu w Darłowie trzy razy służbowym samochodem, koszty podróży wyniosłyby niewiele ponad 5 tysięcy złotych. Wicepremier woli jednak wygodne fotele rządowych samolotów, za co zapłaciliśmy – my podatnicy – już ponad trzy razy więcej – 17 tys. zł.

Okazuje się jednak, że nie tylko dla siebie Andrzej Lepper szuka wygód. Na początku sierpnia media podały informację, że wicepremier zażądał zwiększenia o prawie pół miliona złotych wydatków na zagraniczne podróże służbowe pracowników podległego mu ministerstwa. W zwiększone koszta wliczane będą bilety lotnicze klasy biznes i noclegi w hotelach trzygwiazdkowych. Urzędnicy wyższego szczebla mogą liczyć na noclegi w hotelach czterogwiazdkowych i pełne hotelowe barki. W sumie na podróże ma pójść z kasy państwa 2,3 mln złotych. Żaden z urzędników ministerstwa nie chciał skomentować tych informacji.

Do Centrum Informacyjnego Rządu wysłaliśmy również zapytanie o wydatki na służbowe podróże innych ministrów i członków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Urzędnicy obiecali nam, że odpowiedź otrzymamy dzisiaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ponieważ nasi parlamentarzyści mają 10 000 zł ensji, nie płacą podatków i jeszcze mają takie luksusy proponuję, aby pensja i ulga podatkowa została zlikwidowana. Gdy będą racować narawdę dla sołeczęństwa, to przestaną mieć pstro w głowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rower mojemu imiennikowi zapewne by się przydał bo nasz zdolny parlamentarzysta rośnie w oczach. A co do komentarza Sz.P. Fałkowiak "Cos tu jest nie tak jak powinno" - otóż z perspektywy mijajacych lat z przykroscią stwierdzam że ich "nie tak jak powinno" stało sie już codziennością i drwią z nas wszystkich, za nasze pieniądze. Mam wrażenie ze ja jestem "... nie z tej bajki ..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Fałkowiak - to nie takie proste, zobacz ilu brakuje urzednikow, co sie dzieje z podatkami??? to jeden z przykladow. Jak my mamy miec "tanie panstwo" nie majac dobrze rozbudowanego systemu informatycznego?!?! Przeciez to komputery i nowe tchnologie sprzyjaja oszczednioscia... No coz zyjemy w Polsce, gdzie przetargii wygrywaja najwieksze firmy, ktorym nie zalezy na tym aby wszystko dzialalo jak nalezy. Licza sie tylko pieniadze i wyniki na gieldzie. Plan ma byc wykonany i to tyle :( Co do samego Leppera, to jego wyborcy go osadza, o to bym sie nie martwil ... Wszystko przed nami, bedzie dobrze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tanie państwo? Od samego początku było wiadomo, że to bajka, a nasz rząd zamiast budować nowe miejsca pracy i starać się powstrzymywać młodzież przed wyjazadami za granicę, wydaje pieniądze na nowe ministerstwa i wygłupy posłów. Coś tu jest nie tak jak powinno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.