Facebook Google+ Twitter

Lepper, mimo wyroku, może kandydować w wyborach prezydenckich

Dwa lata i trzy miesiące wyroku nie dyskwalifikują Andrzeja Leppera. Polityk dalej może ubiegać się o urząd prezydenta, mimo znowelizowanej ordynacji wyborczej, która zabrania kandydowania osobom skazanym.

Andrzej Lepper został skazany w lutym tego roku na dwa lata i trzy miesiące za "żądanie i przyjmowanie korzyści o charakterze seksualnym" w tak zwanej "seksaferze". Wkrótce potem Sejm przyjął nowelizację ordynacji wyborczej, która precyzuje przepisy dotyczące osób skazanych.

Andrzej Lepper źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Andrzej_Lepper.jpg / Fot. wikimediaNowela głosi, że PKW może zaprotestować przeciw zgłoszeniu kandydata, jeśli "prawo do wybieralności" zawłaszczy sobie osoba skazana "prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego". Szef Samoobrony skazany jest nieprawomocnie, a dodatkowo odwołał się od wyroku. Takie przepisy chronią go przed zakazem kandydowania na urząd prezydenta.

Andrzej Lepper ma na swoim koncie, wśród 137 procesów sądowych i postępowań przed kolegiami do spraw wykroczeń, sześć wyroków prawomocnych. Żaden jednak nie dotyczył przestępstwa "umyślnego, ściganego z oskarżenia publicznego".

Lider Samoobrony jest przekonany, że przyjęta nowelizacja jest wymierzona tylko i wyłącznie w jego osobę. Twierdzi, że ustawę przyjęto też dlatego, że obawiano się przejęcia przez niego w wyborach prezydenckich głosów wyborców.

Lepper podkreśla, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich, gdyż zapotrzebowanie na Samoobronę w społeczeństwie jest bardzo duże. Jest pewien, że afery z jego udziałem nie przeszkodzą mu w wyścigu wyborczym. "Społeczeństwo wie dokładnie jakie szyto na mnie prowokacje, czego się dopuszczono, chociażby sprawa prowokacji gruntowej i wstrętnej sprawy seksafery. To jest wszystko wymyślone" - mówił Andrzej Lepper.

źródło:
wp.pl
tvn24.pl
polskieradio.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie będę tego komentował i robił mu reklamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak oczywiście, że kolegia wykroczeń zakończyły swój żywot, ale Andrzej Lepper nie miał tych 137 spraw wyłącznie od 16 października 2001 roku... tu chyba bardziej chodziło o pokazanie skali, a nie wywlekanie starych brudów.
Poza tym nikt nie kwestionuje tego, że wyrok w seksaferze był nieprawomocny. Panu Lepperowi przysługuje środek odwoławczy i tak też zrobił. Więc może kandydować, prawo mu faktycznie tego nie zabrania.
Btw. to artykuł czysto informacyjny, a nie moja własna opinia.. to też należy rozróżnić..

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Lider Samoobrony jest przekonany, że przyjęta nowelizacja jest wymierzona tylko i wyłącznie w jego osobę. Twierdzi, że ustawę przyjęto też dlatego, że obawiano się przejęcia przez niego w wyborach prezydenckich głosów wyborców." Śmiem twierdzić,że p.A.Leper ma jednak rację. Żaden wyrok nie jest prawomocny bo nie ma podstaw uprawomocnienia. Poza tym, droga autorko: kolegia ds.wykroczeń zakończyły swój żywot dokładnie 16 października 2001roku http://kalendarium.polska.pl/wydarzenia/article.htm?id=35422 . więc jeżeli nawet miał tam p.Leper jakieś wykroczenia to po upływie 5 lat się one przedawniły i nie ma co wywlekać starych brudów. Dziennikarz zobowiązany jest do rzetelnej analizy faktów,a nie pisać tylko żeby pokazać swoje nazwisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

E tam zapotrzebowania to już nie ma koniec ludzie już to przerabiali rolnik teraz to przedsiębiorca wielohektarowy i patrzy na swoje podwórko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.