Facebook Google+ Twitter

Lepper: Nie chcemy męczyć społeczeństwa - czas na wybory

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper zaapelował o zwołanie na 2 sierpnia nadzwyczajnego posiedzenia sejmu. Wyraził również gotowość zrzeknięcia się immunitetu poselskiego.

Podczas spotkania z dziennikarzami, Andrzej Lepper poinformował, że zrzeknie się immunitetu - co zasugerował Jarosław Kaczyński - kiedy zostanie powołana komisja ds. zbadania działań CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Andrzej Lepper postawił jednocześnie warunek. Domaga się od Ludwika Dorna, by na 2 sierpnia zwołał nadzwyczajne posiedzenie sejmu, podczas którego głosowano by w sprawie powołania komisji śledczej. W razie braku wystarczającego poparcia dla wniosku Samoobrony, apeluje o samorozwiązanie sejmu.

- Kryzys w koalicji jest tak głęboki, że obecny Sejm powinien przestać istnieć, a problem akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa powinna rozwiązać komisja śledcza w następnej kadencji - dodaje Andrzej Lepper.

Przyczyną całego zamieszania jest narastający kryzys w koalicji i wczorajszy list premiera Jarosława Kaczyńskiego, w którym wzywał Leppera do zrzeczenia się immunitetu, a tym samym dobrowolnemu poddaniu się śledztwu prokuratury w sprawie korupcji w Ministerstwie Rolnictwa.

Jak napisał w liście Kaczyński "to jedyna droga do szybkiego oczyszczenia się i wyjścia z kręgu podejrzeń". Andrzej Lepper zapowiedział gotowość swojego ugrupowania do przedterminowych wyborów.

- My powinniśmy przestać męczyć społeczeństwo. Bo to, że my się męczymy, to bierzemy za to pieniądze, ale społeczeństwo nas jeszcze utrzymuje i my społeczeństwo męczymy - skwitował podczas konferencji Andrzej Lepper.

Zdaniem Leppera, jeśli premier uważa się za człowieka honoru, to powinien zgodzić sie na jego warunki. Przewodniczący Samoobrony zastanawia się również dlaczego premier i ministrowie obawiają się powołania komisji. - Ja się niczego nie boję - powiedział.

Na poniedziałek planowane jest spotkanie koalicjantów, pod warunkiem, że taką wolę wyrazi PiS. Andrzej Lepper jednak wyraził dezaprobatę dla postępowania posła Marka Kuchcińskiego, który poinformował media o planowanym spotkaniu, zdaniem Leppera, to zły poziom dyplomacji. - Niech nie liczą jednak, że odstąpimy od komisji śledczej - powiedział Andrzej Lepper.źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

To szlachetne z Waszej strony / By zaprzestać już męczenia / Naród bardzo jest zmęczony / Od Waszego rządzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

K. Karski już powiedział, że to niemożliwe...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.07.2007 16:16

NIe łudź się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński o tym wiedział, bo już we wczorajszym (?) liście podał ten termin... Tzn. wiedział o takich planach.

Zwołać sejm, i do przodu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.07.2007 14:31

Cwaniakuje jak zwykle. Jak już mówią, że będą wybory, to znaczy, że nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybyż to była prawda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.