Facebook Google+ Twitter

Lepper: Nie chcemy męczyć społeczeństwa - czas na wybory

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper zaapelował o zwołanie na 2 sierpnia nadzwyczajnego posiedzenia sejmu. Wyraził również gotowość zrzeknięcia się immunitetu poselskiego.

Podczas spotkania z dziennikarzami, Andrzej Lepper poinformował, że zrzeknie się immunitetu - co zasugerował Jarosław Kaczyński - kiedy zostanie powołana komisja ds. zbadania działań CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Andrzej Lepper postawił jednocześnie warunek. Domaga się od Ludwika Dorna, by na 2 sierpnia zwołał nadzwyczajne posiedzenie sejmu, podczas którego głosowano by w sprawie powołania komisji śledczej. W razie braku wystarczającego poparcia dla wniosku Samoobrony, apeluje o samorozwiązanie sejmu.

- Kryzys w koalicji jest tak głęboki, że obecny Sejm powinien przestać istnieć, a problem akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa powinna rozwiązać komisja śledcza w następnej kadencji - dodaje Andrzej Lepper.

Przyczyną całego zamieszania jest narastający kryzys w koalicji i wczorajszy list premiera Jarosława Kaczyńskiego, w którym wzywał Leppera do zrzeczenia się immunitetu, a tym samym dobrowolnemu poddaniu się śledztwu prokuratury w sprawie korupcji w Ministerstwie Rolnictwa.

Jak napisał w liście Kaczyński "to jedyna droga do szybkiego oczyszczenia się i wyjścia z kręgu podejrzeń". Andrzej Lepper zapowiedział gotowość swojego ugrupowania do przedterminowych wyborów.

- My powinniśmy przestać męczyć społeczeństwo. Bo to, że my się męczymy, to bierzemy za to pieniądze, ale społeczeństwo nas jeszcze utrzymuje i my społeczeństwo męczymy - skwitował podczas konferencji Andrzej Lepper.

Zdaniem Leppera, jeśli premier uważa się za człowieka honoru, to powinien zgodzić sie na jego warunki. Przewodniczący Samoobrony zastanawia się również dlaczego premier i ministrowie obawiają się powołania komisji. - Ja się niczego nie boję - powiedział.

Na poniedziałek planowane jest spotkanie koalicjantów, pod warunkiem, że taką wolę wyrazi PiS. Andrzej Lepper jednak wyraził dezaprobatę dla postępowania posła Marka Kuchcińskiego, który poinformował media o planowanym spotkaniu, zdaniem Leppera, to zły poziom dyplomacji. - Niech nie liczą jednak, że odstąpimy od komisji śledczej - powiedział Andrzej Lepper.źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

To szlachetne z Waszej strony / By zaprzestać już męczenia / Naród bardzo jest zmęczony / Od Waszego rządzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

K. Karski już powiedział, że to niemożliwe...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.07.2007 16:16

NIe łudź się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński o tym wiedział, bo już we wczorajszym (?) liście podał ten termin... Tzn. wiedział o takich planach.

Zwołać sejm, i do przodu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.07.2007 14:31

Cwaniakuje jak zwykle. Jak już mówią, że będą wybory, to znaczy, że nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybyż to była prawda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.